Zpět na výpis

Sluší nám to, i když je počasí pod psa

Autor Lucka | Výchova a péče

Venku prší a fouká studený vítr. Také znáte ty dny, kdy, když vykouknete z okna ven, nejraději byste si zalezli zpátky do pelechu? Ani psi nemají rádi počasí pod psa. To, že je na rozdíl od nás zahřívá kožich, neznamená, že nevnímají pocitovou teplotu venkovního prostředí. V zimě nejen hrozí, že by při delší procházce mohli prostydnout, ale navíc kvůli blátivému počasí nanosí víc špíny domů.

Řešení těchto problémů na sebe samozřejmě nenechalo dlouho čekat. Módní návrháři a výrobci textilu zareagovali na poptávku starostlivých páníčků a směle vstoupili do psího světa. Dnes už jsou i takoví psi, kteří mají vlastní šatník. Najdeme v něm hned několik druhů psích oblečků. Čistě estetickou motivaci oblékání zvířat nechme stranou a zaměřme se jen na funkční oblečení. To lze dělit podle materiálu a střihu.

Používané materiály:
Termo
Pletenina
Softshell
Flís
Nepromokavé materiály (goratex, PVC)

Používané střihy:
Svetry (nejlepší jsou od babičky)
Kombinézy (s nohavicemi)
Vesty (včetně reflexní nebo nafukovací záchranné vesty!)
Bundy
Pláštěnky (s hřejivou podšívkou i bez)
Botičky (hodí se vzhledem k důvodům uvedeným v článku Péče o tlapky v zimě)

Jak vidíte, je toho mnoho, stačí si vybrat to, co nejlépe vyhovuje srsti a zdravotnímu stavu vašeho psa a vašim potřebám. Oblečení je navíc často doplněné i o reflexní pruhy apod., takže řidiči aut vašeho psa za dlouhých zimních nocí lépe uvidí. Než se ale pustíte do nákupu, nezapomeňte si zjistit správnou velikost! Budete potřebovat 3 míry:
Od kohoutku ke kořenu ocasu
Obvod hrudníku
Obvod krku v místě kohoutku

K výbavě každého správného pejskaře však patří i sáček na pamlsky – ten spolu s funkčním oblečením na venčení i pro sebe zakoupíte v e-shopu Britu. S teplým nepromokavým oblečkem a dostatečnou zásobou dobrot už venčení v počasí pod psa nebude pod jeho úroveň :)