Jarní sportování: do formy společně se svým psem

Dali jste si před koncem loňského roku předsevzetí a stále se vám nepodařilo začít, nebo jen cítíte, že se zimní období podepsalo na vaší fyzické kondici? Máme pro vás dobrou zprávu! I jaro může být obdobím nových začátků. Vykročte do něj správným krokem a udělejte něco pro své zdraví a taky pro zdraví vašeho čtyřnohého parťáka. 

Pozor na obezitu u psů! 

Každý z nás nejspíš během šedých zimních dnů výrazně zkrátil délku pravidelné procházky a dal přednost teplu obývacího pokoje. Pokles fyzické aktivity v zimních měsících se ale pravděpodobně nepodepsal jen na nás, ale také na našich chlupáčích. Zvlášť pokud jsme tomu zapomněli přizpůsobit také krmení. 

Pokud pejsek nabral jen trochu, nic se neděje. Přidání více pohybu ho jistě vrátí zpět do ideální formy. Pokud ale pozorujete výrazné změny jeho kondice, měli byste zbystřit! Obezita u psů totiž nepředstavuje vadu na kráse. V takovém případě je dobré zvážit konzultaci s odborníkem a následně i úpravu krmiva. 

Pohybem ke zdraví a společným zážitkům! 

Sluníčko a jarní vzduch vám udělá dobře jak po fyzické, tak po psychické stránce. Výhody pohybu na čerstvém vzduchu snad nemusíme ani jmenovat, za zmínku ale určitě stojí také radost a vděk, které bude projevovat náš psí parťák. 

Začít můžete třeba tím, že procházky maličko ozvláštníte nějakou sportovní či hravou aktivitou. I házení míčku může být pořádná fuška! Pokud pejska čas od času za aport odměníte malým pamlskem, třeba ho naučíte i něco nového. 

Pokud to čas dovolí, využijte prosluněnou neděli k výletu do neznámých krajin. Společné dobrodružství snad ještě nikdy nebylo špatný nápad, jen pozor na to, abyste nepřecenili síly. Uvidíte, že rozmanité společné aktivity vám přinesou spoustu zážitků a navíc upevníte vzájemný vztah.  

Láká vás běh? Začněte společně! 

Odhodláváte se k tomu, že začnete běhat? První teplé dny k tomu přímo vybízejí a pokud máte aktivního pejska, který se raduje z pohybu, můžete začít spolu.

Základem je začít postupně a jak se říká, „nepřepálit” start. To by se pak mohlo snadno stát, že vás tato aktivita oba omrzí dříve, než s ní doopravdy začnete. 

Důležité je nejprve zhodnotit stav vaší kondice, ale také kondice vašeho psa. Pro první vyběhnutí je lepší si stanovit kratší trasu, nebo klidně začít jen s rychlejší chůzí. Trasy se zlepšující se formou poté postupně prodlužujte. 

Pokud vás běhání zaujme, můžete zkusit také sportovní disciplínu, tzv. canicross. Ten se od obyčejného běhání se psem liší zejména tím, že pes s pánem běhá na speciálním postroji, a jejich běh tak musí být více synchronizovaný.

Kromě běhu se ale nabízí celá řada venkovních aktivit, které stojí za vyzkoušení. Například i u tréninku stopování si dáte společně do těla a navíc se naučíte i něco nového. 

Ať už jsou vaše společné cíle jakékoliv, společná aktivita je skvělým způsobem, jak strávit volný čas a navíc udělat něco pro vaše zdraví :)

Související články

Urologická a ledvinová onemocnění koček

Kočky svá onemocnění rády skrývají, tento instinkt v sobě mají hluboko zabudovaný. Ve volné přírodě jim skrývání slabosti poskytovalo ochranu před nepřáteli. V domácnosti to ale může být na škodu a může to znamenat, že jejich problém nikdo včas...

Hypoalergenní krmivo pro psy

Potravinové alergie se týkají všech a bohužel ani naši čtyřnozí parťáci nejsou výjimkou. Nesnášenlivost na některou složku v krmení se může projevit i v průběhu života. Nejvhodnější řešení představuje hypoalergenní krmivo, které vašemu pejskovi dodá...

Jarní sportování: do formy společně se svým psem

Dali jste si před koncem loňského roku předsevzetí a stále se vám nepodařilo začít, nebo jen cítíte, že se zimní období podepsalo na vaší fyzické kondici? Máme pro vás dobrou zprávu! I jaro může být obdobím nových začátků. Vykročte do něj správným...

Jaké potraviny byste psům rozhodně neměli dávat?

Milovníci psů by většinou pro svého čtyřnohého parťáka udělali první poslední. Sdílí s nimi téměř vše, včetně svého domova (a často i postele). Jsou ale věci, které se psem není dobré sdílet, jedná se především o naše oblíbená jídla. Mnohé potraviny,...

Kočičí mrouskání – jak kočce pomoci

S blížícím se jarem se příroda probouzí, vše se začíná zelenat a pociťujeme první teplé dny, které lákají k pobytu venku. Jaro ale vítá také naše domácí mazlíčky, ve kterých se probouzí jejich přirozené pudy. To pro všechny majitele nevykastrovaných...

Jak podpořit vitalitu a zdraví psa?

Pejsek je pro většinu z nás právoplatným členem rodiny, a je proto přirozené, že bychom pro něj udělali první poslední. Každý páneček proto usiluje o to, aby svému čtyřnohému parťákovi zajistil co nejkvalitnější a nejdelší život plný radosti. V...

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten...