Carnilove

od roku 2015

Daniel Paleček

Sportovní kynologie + figurant

Kynologii se věnuji od 12let. Můj první pes byl Německý ovčák Bak. S ním jsem se zúčastnil prvních závodů a skládal první zkoušky. Také jsem se zúčastnil MČR mládeže ve Vlašimi 2001, kde jsme se umístili na 2.místě. Po Bakovi jsem měl dalšího Německého ovčáka, ale cvičení s ním jsem se věnoval pouze okrajově. Nebyl úplně stvořený pro sport, ale byl to výborný rodinný pes a dožil se u nás 15ti let. Současně jsem měl několik psů na výcvik a zkoušky, ale především jsem se věnoval figurování. Složil jsem figurantské zkoušky druhé a první třídy. V roce 2013 pak zkoušky na Svazového figuranta. Figuroval jsem MČR ZVV3 2014, VS ZVV3 2014, 2015, 2016 2017, Mistrovství mládeže 2016, Mistrovství BO v Polsku 2016 a můj největší závod byl CACIT Dobříš 2019. Necítím se jako závodní figurant, spíše mi naplňují tréninky a příprava psů a psovodů na zkoušky, závody, ale také socializace nezvladatelných psů, výchova do rodiny apod. Kynologie mě pohltila natolik, že od roku 2016 se ji věnuji profesionálně. Pořádám výcvikové víkendy, tábory, semináře v ČR i zahraničí. Pokud se mnou někdo trénuje, musí to být v dlouhodobém horizontu. Preferuji dlouhodobou spolupráci, zde je totiž vidět opravdový progres jak psa, tak psovoda. Lidí, kteří ke mně jezdí si opravdu vážím a beru je jako svoje přátele. 

V roce 2013 jsem si pořídil svého prvního Belgického ovčáka. Byla to trošku náhoda, ale jsem za ni neskutečně šťastný. Luky je pro mě životní pes… Díky němu jsme dosáhli pro mě úžasných výsledků. Závodit jsme začali v roce 2016 a i když jsme nikdy nic pořádně nevyhráli vážím si jeho vyrovnaných výkonů po všechny závody, které jsme spolu absolvovali. Největší úspěchy jsou pro nás VS Třinec 2017 1.místo, CACIT Dobříš 2017 3.místo, MS BO Slovinsko 2018 8.místo, MČR IGP Roudnice nad Labem 2018 4.místo, MS FCI Itálie 2018 4.místo, MS BO Písek 2019 10.místo, MČR IGP Trnová 5.místo a účast na MS FCI Rakousko. Na všech závodech mimo posledního v Rakousku jsem skončili v TOP10….to je pro mě neskutečný úspěch. Po letošním MS BO jsem chtěl s Lukym ukončit jeho závodní kariéru, ale jelikož bylo MS zrušeno, rozhodl jsem se ještě jednu sezonu závodit. Dále mám v tréninku několik mladých psů tak uvidím, jestli některý z nich bude Lukyho nástupce. 

Od letošního roku také provozuji malý rodinný psí hotel. Specializujeme se především na malá a střední plemena, kterým nabízíme komfortní ubytování v rodinném prostředí. Klienti si mohou vybrat, zda chtějí mít pejska v domácnosti, ve vnitřním, či venkovním kotci s výběhem. Máme kapacitu cca 15pejsků. 

CARNILOVE ambasadorem jsem od roku 2017. Velice si vážím podpory, kterou dostávám. Je úžasné, že v dnešní době se najde někdo, kdo takto podporuje náš malý sport. Za dlouhou dobu co se kynologii věnuji je krmení, konzervy a pamlsky CARNILOVE opravdu to TOP které nohu svým pejskům dát. Moji psi jsou v opravdu velké zátěži a díky skvělému a vyváženému krmení jsou schopný vše zvládnout. 

Články ambasadora

Jak zvládnout separační úzkost psa?

Každý majitel pejska zná pocit, kdy musí odejít z domu například do práce, svého mazlíčka si z nějakého důvodu s sebou vzít nemůže a neví, co se bude dít. Zvládne to pejsek nebo bude štěkat a vyvádět? Takzvaná separační úzkost není jen záležitostí...