Carnilove

od roku 2020

Darina Tarabini

Kočky

S chovem začala moje maminka a to s chovem Ruských modrých, postupně přibývaly i jiné rasy, které do ČR přivezla a to Habešské, Barmské, Orientální, Britské a Turecké ankary. Já jsem si chovatelskou stanici SABYA založila v roce 1986 a začala chovat Somálské kočky. O pár let později jsem potkala svého nynějšího manžela , který v té době choval Turecké van a rok později jsme si pak pořídili Mainskou mývalí. 

Byla jsem u vzniku několika ras a chovatelství mě pohltilo tak, že jsem si udělala zkoušky nejprve na žáka posuzovatele a pak i několik zkoušek na různé kategorie jako posuzovatel. V současné době mohu mimo Perských a Exotických koček posuzovat všechny rasy koček.

V současné době mám jen Mainské mývalí kočky a v loňském roce náš dovezený kocour NW GIC Racoones Resort Skywalker ,JW získal titul národní vítěz.

Koťátka od nás odchází nejen očkovaná, ale i vykastrovaná ve věku 4 měsíců. Od malička jsou krmená krmivy Brit nebo Carnilove, obě značky prezentujeme na výstavách či na sociálních sítích.

Články ambasadora

Mainská mývalí kočka – specifika této rasy

Jak už název napovídá, toto plemeno pochází ze státu Maine ve Spojených státech amerických. Jedná se o jedno z nejstarších v přírodě žijících plemen, největší domestikované plemeno a v posledních letech jejich popularita v Evropě stoupá. Důvodů je...