Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční předsevzetí se nemusí týkat pouze vás, ale mohou zahrnovat i vašeho chlupatého parťáka. Ve dvou se to lépe táhne a možná se vám tato předsevzetí opravdu podaří splnit! 

Přinášíme několik tipů, jak začít. Možná zjistíte, že tato předsevzetí mohou přinést pozitivní změny i do vašeho života. 

1) Více společného času

Určitě víte, že největším dárek pro vašeho psa je, když se mu naplno věnujete. Někdy to ale nevychází podle představ a pes tráví spoustu času sám. Zkuste si proto vyhradit každý den alespoň pár minut času jen pro něj. Uvidíte, že bude mít radost z jakéhokoliv typu aktivity. Je víceméně jedno, zda tento čas budete věnovat hře, procházce nebo jen společnému relaxu.

Psi, kteří tráví více času se svým pánem, k němu mají zpravidla daleko lepší vztah, jsou šťastnější, a dokonce i lépe poslouchají. Uvidíte, že tyto chvíle ale prospějí i vám – společná hra se psem je zábavná forma odpočinku po práci! 

2) Více pohybu 

Ať už máte malého či velkého psa, pohyb zkrátka potřebuje. A to platí i v zimních měsících, kdy počasí zrovna ven neláká. Procházka není pro psa jen čas na vykonání potřeby, ale také čas, který si opravdu užívá a potřebuje, a to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Všemožné pachy, zvuky a jiné podněty pro psa představují jedinečné mentální cvičení.  Pravidelné procházky jsou příjemnou sportovní aktivitou také pro lidi – i díky prodlužování svých pravidelných procházek se můžete dostat do lepší kondice. 

Hledáte něco nového? Je celá řada zajímavých sportů, které můžete vykonávat společně. Nabízí se například dogtrekking nebo canicross, při kterých se dostanete do formy jak vy, tak váš chlupáč! 

3) Zdravá a vyvážená strava 

Tuto poučku nejspíš nemusíme ani připomínat. Pestrá a vyvážená strava je základem zdravého životního stylu. Může vašemu zvířeti zajistit dlouhý a spokojený život, pomoci mu vybudovat si přirozenou imunitu nebo předejít některým zdravotním problémům. Pes, který dostává dostatečné množství všech potřebných živin, bude přirozeně prosperovat.

 Základem je vybrat kvalitní krmivo, které má správné složení. Potom nebudete mít s krmením téměř žádnou práci. Při výběru krmiva je důležité dobře číst informace o složení granulí, a hlavně o jejich výživové hodnotě. Pokud si výběrem správného krmiva nejste jistí, není ostuda se obrátit na odborníka.  

Dejte si také pozor, jestli náhodou neděláte jednu z těchto základních chyb při krmení psa:

  1. Nekvalitní a nevyvážená strava
  2. Krmení psa lidským jídlem 
  3. Nerespektování potřebného množství
  4. Příliš mnoho pamlsků a doplňků stravy
  5. Časté střídání diet

4) Klid a méně stresu 

Důležité je neklást na sebe a ani na svého psa příliš velká a nereálná očekávání. Místo přehnaně ambiciózních předsevzetí můžete prostě zkusit zpomalit a užívat si společně stráveného času. Toto předsevzetí může být jedno z nejprospěšnějších. :) 

 

Související články

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten...

Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky

Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka...

Ideální valentýnský den? Užijte si ho i se svým pejskem

Svatý Valentýn je svátkem lásky, ale i přátelství. To však neznamená, že se týká jen lidí. Oslavte svátek svatého Valentýna i se svým psím parťákem a oplaťte mu jeho bezpodmínečnou lásku a přátelství. Přinášíme vám několik tipů, jak si společný...

Životní fáze vaší kočky

Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti...

Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup

I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období.  Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost? 

Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční...