Zpět na výpis

Co jsou to funkční pamlsky

Autor Lucka | Zdraví a strava

Funkční pamlsky jsou celkem novinkou a já jsem z nich dost nadšená. Jejich hlavní výhodu vidím v tom, že jsou vhodné i pro psy se speciálními stravovacími potřebami, ať už jde o parťáky s potravinovou intolerancí, psí seniory nebo třeba pro ty s chronickým onemocněním.

Neobsahují totiž žádné obiloviny ani brambory, naopak jsou do nich podle druhu přidány funkční složky, jako jsou například laktobacily, fluvinové kyseliny (pomáhají vstřebávat živiny, aby nic nepřišlo nazmar), extrakt z cukrového melounu (bohatý zdroj antioxidantů) nebo různé byliny či minerály. O pamlsky tedy už nemusí být ochuzeni ani pejsci se speciální klinickou dietou.

Nejde tedy jen o pamlsek, má přidanou hodnotu ve formě zdravotního benefitu. A co víc by si člověk pro svého psa mohl přát, než ho odměňovat chutnou, masitou a navíc i zdravou pochoutkou. Podle mě geniální nápad. Navíc druhů je vážně plno a můžete je střídat podle aktuální potřeby. U nás zrovna jedou ty, které obsahují byliny s antiparazitárním účinkem

Mineral functional snack jsou například velmi vhodné pro březí a kojící feny a štěňata, která mají vyšší nároky na minerály. Pochoutky řady Imunity jsou zase obohaceny o vitamin C a laktobacily, Mobility o glukosamin a další látky k podpoře kloubů a chrupavek a Recovery obsahují aminokyseliny a vitamíny napomáhající rychlému zotavení po sportu.

Mimo tyto najdete i ty pro zdravé zuby, zdravou kůži a srst, pro tělesnou harmonizaci, udržení optimální tělesné váhy pro psy se sklonem k obezitě nebo kondice pro aktivní sportovce

Pamlsky můžete střídat podle aktuální situace nebo je mezi sebou různě kombinovat. V určitých případech jimi jde i plně nahradit podávaný doplněk stravy. Kvalitou složení i poměrem živin se navíc vyrovnají superprémiovému krmivu. 

Co vy, už jste nějaký funkční pamlsek vyzkoušeli? A co na ně říkali pesani, chutnal jim?