Zimní dovolená se psem: abyste si ji všichni společně užili

V následujících měsících se spousta z nás chystá na zimní dovolenou na horách. Na dovolené stále častěji vyráží opravdu všichni členové rodiny, včetně našich čtyřnohých parťáků. Pokud na zimní dovolenou berete svého psa poprvé, měli byste se připravit, aby vás nic nepřekvapilo a dovolenou jste si užili opravdu všichni.

Zimní dovolenou si se svým chlupáčem můžete opravdu užít – nabízí totiž spoustu aktivit, do kterých se můžete zapojit společně. Pokud tedy chcete letos přibrat i svého psa, neváhejte! Chce to jen o trošku více plánování a pejskovi přizpůsobit program, aby dovolenou netrávil o samotě. Při plánování výletu myslete na výběr ubytování. Dopředu si zjistěte, zda je váš čtyřnohý přítel opravdu vítán. Ideálním ubytováním je soukromá chatička nebo apartmán, ale ani hotely nebo penziony často nemívají s pejsky žádný problém. 

Aby si dovolenou užili opravdu všichni 

K zimním radovánkám neodmyslitelně patří klasické lyžování či snowboarding. To je jedna z mála aktivit, které se váš pes na horách účastnit nemůže. Pokud vyrážíte jen na lyže, nezapomeňte do svého programu zahrnout i svého psa. Ten by rozhodně neměl celé dny trávit o samotě v neznámém prostředí vašeho ubytování. Ideální je si den rozdělit na dvě nebo více částí tak, abyste si užili ničím nerušené lyžování a zároveň se věnovali svému psovi. Hra nebo aport ve sněhu jsou něco, čím ho zaručeně zabavíte a také příjemně fyzicky unavíte.  

Zimní hory ale nabízejí spoustu dalších možností, jak trávit společnou dovolenou. Kromě klasických procházek zasněženou krajinou můžete například společně vyrazit na běžky. Stačí si obstarat kvalitní postroj. Předem si zjistěte, zda je možné na běžkařské trasy psa vzít, a můžete vyrazit. Další skvělou a čím dál oblíbenější aktivitou jsou skialpy. V obou případech platí, že byste měli mít pejska dobře vycvičeného, v opačném případě by to mohlo být nebezpečné pro vás i pro něj.

Při delších výletech myslete také na to, že se dříve stmívá. Do batohu proto pro všechny případy přibalte reflexní prvky a čelovku. Nezapomínejte na malou svačinku pro sebe a energetický pamlsek pro chlupáče. Procházky v zimních podmínkách mohou být náročnější a energie navíc se vám určitě bude hodit! 

Co si zabalit? 

Kromě klasické dovolenkové výbavy, ve které nesmí chybět pelíšek, oblíbená hračka, cestovní miska, dostatek krmiva, vodítko/postroj a nezbytné dokumenty, myslete také na zimní vybavení. 

Pokud plánujete delší výlety, přibalte botičky, které ochrání tlapky před mrazem. Vhodný nepromokavý obleček zase udrží vašeho psa v suchu a teple po celou dobu procházky. Na zateplení myslete hlavně u krátkosrstých psů bez podsady a gaučových psíků, kteří nejsou na zimu moc zvyklí. Chybět by vám neměla ani cestovní lékárnička.

Související články

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten...

Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky

Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka...

Ideální valentýnský den? Užijte si ho i se svým pejskem

Svatý Valentýn je svátkem lásky, ale i přátelství. To však neznamená, že se týká jen lidí. Oslavte svátek svatého Valentýna i se svým psím parťákem a oplaťte mu jeho bezpodmínečnou lásku a přátelství. Přinášíme vám několik tipů, jak si společný...

Životní fáze vaší kočky

Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti...

Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup

I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období.  Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost? 

Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční...