Tipy na vánoční dárky pro vaši kočičku

Vánoce jsou za dveřmi, dárky pro vaše nejbližší jsou již vybrané a pečlivě zabalené. Možná přemýšlíte, že byste dárkem pod stromeček potěšili i vrnícího člena rodiny. Čím uděláte své kočce největší radost? Přinášíme několik tipů, se kterými rozhodně nešlápnete vedle!

Interaktivní hračky: ideální pro zvídavé dobrodruhy 

Kočky jsou od přírody zvídavé a milují hru. Neměli bychom zapomínat, že kočky jsou šelmy, které potřebují ke svému životu dostatek pohybu, ale také psychické cvičení, které zabaví všechny jejich smysly. Interaktivní hry a hlavolamy jsou proto ideálním dárkem pro vaše kočičí parťáky. Většina z nich totiž potěší mlsný kočičí jazýček, a navíc představují neuvěřitelně zábavnou hru a zároveň stimulují jejich lovecké instinkty. 

Interaktivních hraček a hlavolamů je na trhu celá řada a šikovní majitelé koček si zvládnou takový hlavolam vyrobit i sami – například z ruliček od toaletního papíru nebo krabice od bot, pak stačí už jen schovat pamlsky, a je to! Skvělou alternativu představuje také Interaktivní kočičí dárkové balení Brit, které bylo sestaveno přesně na míru všem kočičím zvědavcům a je ideálním dárkem pod stromeček. Dárkové balení totiž kromě toho nejlepšího z kočičího krmiva a pamlsků obsahuje také dvě interaktivní hry, které stimulují všechny smysly. První hra přináší kočce lovecký zážitek (horní výřezy pro útok tlapkou, boční výřez k pozorování plyšové „kořisti“. Druhou hrou je hlavolam v podobě rotačního tunelu, do kterého se vloží snacky. K získání zasloužené odměny je zapotřebí využít všechny kočičí smysly.

Hračky všeho druhu

Kočky ke štěstí ale nepotřebují jen komplikované hry. Milují jednoduché hračky, které mohou honit všude po místnosti. Vánoce jsou tak ideální příležitostí k doplnění zásob hraček, které se během roku stihly zašantročit nebo je kočka svou hrou již zlikvidovala. Nabízí se klasiky, jako jsou myšky s peříčkovým ocasem, různé kuličky, peříčková škádlítka nebo laserové ukazovátko. Každá kočka je jiná, stačí vybrat takovou hračku, která vaši kočku zaujala nejvíce! 

Teplo a pohodlí především 

Pokud si kočka zrovna nehraje, svůj den ráda tráví tím, že odpočívá nebo spí. Kvalitní spánek v teple si dokážou kočky opravdu užít. Radost jim určitě uděláte, pokud pořídíte pohodlný, teploučký pelíšek. Ten umístěte na jejich oblíbené místo (zpravidla to bývá někde na vyvýšeném místě), abyste měli jistotu, že si ho vaše kočka oblíbí. Pokud se ale váš chlupatý kamarád řadí mezi kočky, které pelíškem spíše pohrdají a raději spí s vámi v posteli nebo na gauči, radost jim udělá hřejivá deka, kterou umístíte na jejich místo. Deku zároveň snadno vyperete a zabráníte tomu, aby po kočce v posteli zůstávaly chuchvalce chlupů. 

Podobně jako ostatní domácí mazlíčci, ani kočky nepohrdnou ničím dobrým na zub. Kočičí vánoční klasikou tak zůstávají různé pamlsky a kvalitní krmivo. Na Štědrý den si vaše kočka stejně nejvíc užije společné rozbalování dárků!

 

Související články

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten...

Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky

Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka...

Ideální valentýnský den? Užijte si ho i se svým pejskem

Svatý Valentýn je svátkem lásky, ale i přátelství. To však neznamená, že se týká jen lidí. Oslavte svátek svatého Valentýna i se svým psím parťákem a oplaťte mu jeho bezpodmínečnou lásku a přátelství. Přinášíme vám několik tipů, jak si společný...

Životní fáze vaší kočky

Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti...

Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup

I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období.  Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost? 

Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční...