Ideální plemena pro aktivní pánečky

Milujete pohyb a nevydržíte chvíli v klidu? Pak byste si rozhodně neměli pořizovat psa, který s vámi tuto vášeň nebude sdílet. Znáte těchto 6 plemen, která vyžadují opravdu aktivní páníčky, kteří s nimi chtějí trávit společné chvíle?

Tito psi chvíli neposedí a potřebují se pořádně vyřádit! 

Border kolie – chytrá a neposedná 

O tomto velmi oblíbeném plemeni jste už určitě slyšeli. Toto středně velké plemeno oplývá neomezenou energií a říká se, že patří mezi nejinteligentnější psy. Border kolie se rády všemu naučí a budou se ochotně účastnit všech aktivit, které pro ně nachystáte. Díky jejich inteligenci a klidné povaze jsou učenlivé a snadno cvičitelné, a proto jsou vhodné jako parťáci pro všemožné sporty, jako jsou například agility, dog frisbee nebo poslušnost. 

Zlatý retrívr – laskavý pes pro aktivní rodinu

Zlatý retrívr je velmi aktivní a laskavé plemeno. Není proto překvapením, že si ho často pořizují rodiny s dětmi. Zlatí retrívři jsou inteligentní a snadno vycvičitelní. Díky své povaze proto také často plní roli asistenčních nebo slepeckých psů. Jsou velmi společenští, a pokud jim dopřejete dostatek pohybu, jsou i přes svou velikost vhodní do bytu. Zlatý retrívr miluje čas strávený se svou rodinou a je ideálním společníkem pro všechny, kteří milují procházky, běh, turistiku a celkově pobyt v přírodě. 

Německý krátkosrstý ohař – laskavý lovec

Tento všestranný lovecký pes umí plavat, chodit na túry, a dokonce i běhat u kola. Toto plemeno je opravdu hodně vytrvalé a vyžaduje spoustu pohybu. Německý krátkosrstý ohař je velmi laskavý, ale někdy svéhlavý společník, který vyžaduje pevnou ruku. Každodenní trénink, čmuchání a učení se novým trikům je ideální způsob, jak udržovat tohoto loveckého psa spokojeného. 

Australský ovčák – loajální společník 

Australští ovčáci mají klidnou a vyrovnanou povahu. Jsou snadno cvičitelní, ale oplývají opravdu velkou dávkou energie, kterou je potřeba každý den vybíjet. Milují všestranné sportovní aktivity jako frisbee či házení, ale jsou také ideálními parťáky na dlouhé (i vícedenní) túry do přírody. 

Portugalský vodní pes – inteligentní milovník vody

Jak již jejich jméno napovídá, portugalští vodní psi milují vodu a všechny aktivity s ní spojené. Tito psi proto velmi často plní roli psích záchranářů. Jsou dobře vycvičitelní, ale snadno se začnou nudit. Kromě fyzické aktivity vyžadují také mentální cvičení, jako jsou trénink, agility nebo práci s vodou. 

Německý ovčák

Němečtí ovčáci jsou sebevědomí, odvážní a loajální psi s vysokou inteligencí. Původně pracovní psi jsou ideální pro aktivní majitele, kteří milují přírodu a rádi tráví čas hrou se svým čtyřnohým parťákem. Němečtí ovčáci jsou velmi pracovití, často bývají používáni jako policejní psi. Tato vlastnost je ale také skvělým předpokladem pro různé psí sporty. 

Na světě ale existuje celá řada dalších plemen, která se budou těšit na společné sportovní aktivity a procházky! Související články

Psí zlozvyky a jak se jich zbavit

Když je miluješ, není co řešit. Opravdu? Každý, pes i člověk, má nějaké nedostatky a ty menší je opravdu snadné tolerovat. Problém nastane ve chvíli, kdy vám zlozvyky vašeho čtyřnohého parťáka začnou přerůstat přes hlavu. Potýkáte se s věčným...

Běh se psem: ideální společná sportovní aktivita

Běhání. Pro některé životní vášeň, pro jiné zase věčné začátky. Ve dvou se to lépe táhne – to platí, i pokud jste běhu už propadli a nebo se k němu stále rozhoupáváte. Pokud máte doma aktivního psa, vezměte ho na běh s sebou a buďte si vzájemnou...

Ideální plemena pro aktivní pánečky

Milujete pohyb a nevydržíte chvíli v klidu? Pak byste si rozhodně neměli pořizovat psa, který s vámi tuto vášeň nebude sdílet. Znáte těchto 6 plemen, která vyžadují opravdu aktivní páníčky, kteří s nimi chtějí trávit společné chvíle?

Křeček: ideální první mazlíček pro vaše dítě

Existuje spousta důvodů, proč je křeček ideálním domácím mazlíčkem. Jsou malí, chytří a roztomilí, takže si je každé dítě zamiluje. Křečci jsou navíc poměrně nenároční domácí mazlíčci, a proto jsou také skvělou volbou jako první domácí mazlíček pro...

5 nejčastějších chyb ve výživě psů

Češi jsou národ pejskařů a na své čtyřnohé parťáky nedají dopustit. Bohužel ale často nevědí, jak přistupovat k výživě. V článku vám představíme nejčastější chyby, kterých se dopouštíme a na které bychom si měli dát pozor. Děláte některou z nich? 

Kočičí a psí chlupy: jak se s nimi vypořádat?

Línání bohužel neodmyslitelně patří k životu domácích mazlíčků. Výměna srsti je pro ně přirozená a musíme se smířit s tím, že v bytě občas najdeme i nějaký ten chloupek. To však neznamená, že se ve psích a kočičích chlupech musíme brodit. Pokud se o...