Ideální valentýnský den? Užijte si ho i se svým pejskem

Svatý Valentýn je svátkem lásky, ale i přátelství. To však neznamená, že se týká jen lidí. Oslavte svátek svatého Valentýna i se svým psím parťákem a oplaťte mu jeho bezpodmínečnou lásku a přátelství. Přinášíme vám několik tipů, jak si společný valentýnský den co nejvíce užít! 

Společný den plný dobrodružství 

 Není nad společně strávený čas! Při plánování valentýnského dne nebo odpoledne nezapomeňte na svého pejska. Běžte společně na výlet nebo na delší procházku na místa, kde jste dlouho nebyli. Nebo se jen nechte vést, kam vás „nos“ zavede. Uvidíte, že to bude příjemná změna. Není nad to, když procházku zakončíte v nějaké dog-friendly kavárně. 

Pokud cítíte, že potřebujete změnit prostředí, je ideální doba. Vydejte se spolu objevovat nová místa a nadělte si například společný víkend v přírodě! Pro inspiraci na výlety nemusíte chodit daleko, Česká republika nabízí tolik míst, kam vyrazit. Při výběru ubytování je jen potřeba ověřit, že jsou pejsci vítáni. 

Dárečků a dobrot není nikdy dost!  

Den svatého Valentýna je také o dávání dárků svým nejmilovanějším! Přestože pes nemusí zcela rozumět smyslu tohoto svátku, dárek od svého nejoblíbenějšího člověka ho vždycky potěší! Může to být cokoliv, nejlepší dárek je ale vždy něco dobrého a největší radost bude mít, pokud si bude moct svůj nový pamlsek sám najít a vyčmuchat. Ideálním dárečkem je například Brit valentýnský dárkový box pro psy, ve kterém váš parťák vyčmuchá jen ty nejlepší dobroty a malou hračku navíc!  

Uspořádejte herní večer pro sebe i svého psa

Užijte si společnou zábavu tak, že si naplánujete společný herní večer. Potkejte se s přáteli a jejich psími parťáky. Zatímco vy budete trávit příjemný společný čas s přáteli, vaši psí parťáci si užijí spoustu společného hraní. 

Pokud se na setkání s přáteli necítíte, nebo váš pes není příliš společenský, můžete se držet také klasiky, jako je přetahování, aport nebo hledání pamlsku. 

jamie-street-s6q8rwjl0yg-unsplash.jpg

Vyzkoušejte něco nového  

Nikdy není pozdě začít s něčím novým a možná že si k příležitosti oslavy svatého Valentýna vytvoříte nový společný koníček nebo alespoň zážitek, na který budete rádi vzpomínat! 

Pokud milujete pohyb, existuje spousta zajímavých sportů, které můžete vykonávat společně. Co si třeba společně zaběhat? Další zajímavou alternativou jsou agility, tedy disciplína, při které si oba užijete opravdu spoustu zábavy a pohybu. Nebojte se, pokud je nechcete provozovat na profesionální úrovni, jedná se o disciplínu téměř pro každého pejska. 

 Není společný sport pro vás to pravé? Tak co se třeba jen naučit pár nových triků? Umí váš parťák dát pac nebo se na povel překulit? Uvidíte, že při učení nových povelů si oba užijete spoustu zábavy! Psi se rádi učí, důležité je ale příliš netlačit na pilu a učení se věnovat v kratších intervalech, aby psa hned neomrzelo. Nezapomeňte také na odměny v podobě oblíbených pamlsků! 

Ať už se rozhodnete valentýnský den strávit jakkoliv, uvidíte, že si ho společně se svým parťákem užijete daleko víc!

Související články

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten...

Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky

Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka...

Ideální valentýnský den? Užijte si ho i se svým pejskem

Svatý Valentýn je svátkem lásky, ale i přátelství. To však neznamená, že se týká jen lidí. Oslavte svátek svatého Valentýna i se svým psím parťákem a oplaťte mu jeho bezpodmínečnou lásku a přátelství. Přinášíme vám několik tipů, jak si společný...

Životní fáze vaší kočky

Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti...

Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup

I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období.  Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost? 

Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční...