Štědrovečerní večeře pro domácí mazlíčky

Vánoce jsou svátky hojnosti a to platí také o dobrém jídle. Snad každý se totiž těší na štědrovečerní stůl, není proto divu, že chceme dopřát to nejlepší také huňatým členům rodiny. Příliš vánočního mlsání by jim ale mohlo uškodit. Na co bychom si tedy měli při vánočních oslavách dát pozor a čím svoje mazlíky nejvíc potěšíme? 

Lidské jídlo do misky nepatří!

Ani o Vánocích byste se neměli nechat okouzlit „psíma očima“ a dávat svým mazlíkům dobroty od stolu. Smažený kapr a bramborový salát s majonézou mohou nadělat pořádnou paseku. Rovněž byste měli dbát na to, aby se i cukroví nacházelo mimo dosah vašich chlupatých mazlíčků. Malé množství psům sice nemusí nutně přivodit vážnou otravu, ale je lepší si dávat pozor. Největší problém mohou způsobit zejména rozinky, čokoláda a cukr.  

Vašim mazlíčkům mohou uškodit také kořeněná, slaná a příliš tučná jídla. Pokud nechcete trávit svátky péčí o bolavé bříško svého chlupáče, raději loudivým očím nepodléhejte nebo jim dopřejte speciální zvířecí vánoční menu. Pro jistotu se můžete také vyzbrojit chutnými pamlsky pro psy nebo kočky, které jim můžete na přilepšenou bez výčitek dopřát místo cukroví. 

Štědrovečerní večeře pro psí i kočičí parťáky

Pokud si na to troufáte, můžete svému pejskovi připravit speciální vánoční menu. Většinu věcí z vánoční klasiky totiž pes může, jen v upravené formě. Například ryba ani kuřecí maso zpravidla nepředstavují pro psy ani kočky problém. Základem je rybí maso pečlivě vykostit, nekořenit a následně připravit na páře nebo jen uvařit ve vodě. Psi mohou dostat také vlastní verzi bramborového salátu, ta se musí obejít bez majonézy, soli, cibule nebo kyselých okurek. Brambory můžete nahradit batáty, vhodná je také zelenina jako hrášek nebo mrkev. 

Pokud máte doma kočičku, na brambory úplně zapomeňte, ty by jejímu organismu spíše uškodily. Do misky jí ale můžete přihodit i zeleninu, právě třeba z bramborového salátu. 

img-8964-jpg-hd.jpg

I o Vánocích dejte přednost kvalitní stravě 

Pokud chcete mít jistotu, že vaše zvíře dostane na Vánoce bezpečnou, chutnou a kvalitní stravu, nebojte se mu dát to, na co je zvyklé. Případně vsaďte na speciálně připravené vánoční menu psům na míru. Například monoproteinová vánoční masová konzerva obsahuje klasickou vánoční večeři, která umožní vašemu psovi užít si s vámi štědrovečerní hodování, a navíc nutričně vyváženým způsobem. Také pro kočičí zdraví je nejlepší, pokud jim dopřejete kvalitní krmivo. Vánoční šťavnatá kapsička je skvělou a chutnou alternativou pro pracnou domácí večeři.

Související články

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten...

Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky

Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka...

Ideální valentýnský den? Užijte si ho i se svým pejskem

Svatý Valentýn je svátkem lásky, ale i přátelství. To však neznamená, že se týká jen lidí. Oslavte svátek svatého Valentýna i se svým psím parťákem a oplaťte mu jeho bezpodmínečnou lásku a přátelství. Přinášíme vám několik tipů, jak si společný...

Životní fáze vaší kočky

Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti...

Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup

I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období.  Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost? 

Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční...