Kempování se psem: užijte si skvělé dobrodružství se svým čtyřnohým kamarádem

Plánujete dovolenou na babí léto nebo jen potřebujete na chvíli společně uniknout do přírody? Nemusíte plánovat nic složitého, Česká republika nabízí spoustu krásných míst, kam vyrazit. Už jste zkusili se svým psem kempování? Uvidíte, že si to zamilujete!    Kempování se psem jsme naťukli v našem článku o venkovních aktivitách , nyní se na ně ale podíváme zblízka! 

Poprvé pod stan? Raději se připravte

Před tím, než vyrazíte do divočiny, si nejprve vyzkoušejte, jestli váš pes stanování dobře snáší. Na zkoušku si zkuste rozdělat stan třeba na zahradě, nebo v nejbližším campu a dejte si jednu společnou noc nanečisto. Uvidíte, jestli se do stanu všichni vejdete, jestli vám něco nechybí a zda pes spaní ve stanu dobře snáší. 

Při kempování je také zásadní, aby byl váš pejsek dobře vycvičený. Měl by mít zvládnuté všechny základní povely a být dobře socializovaný a také snadno odvolatelný. Při kempování totiž narazíte na spoustu nových vjemů, pachů a také psích kamarádů.

Pokud máte vše zvládnuté, je čas vyrazit! A co si zabalit? Samozřejmostí je klasická cestovní výbava: cestovní misky, dostatek krmiva, vodítko, náhubek, cestovní lékárnička a oblíbená hračka a cestovní pelíšek nebo deka. Nezapomínejte na ochranu proti parazitům, a pokud jsou už chladné noci, možná bude váš pes potřebovat i speciální spacáček pro psy, který mu poskytne dostatek tepla a pohodlí. 

Do kempu nebo na divoko? kevin-noble-ga3qd2tqumc-unsplash.jpg

Česká republika není jen národem pejskařů, ale také turistů a milovníků campingu všeho druhu. Nabízí se tak opravdu celá řada možností, kam se jít utábořit. Volba kempu by se měla odvíjet od toho, jaká mají pravidla pro majitele psů – některé kempy psy bohužel nevítají s otevřenou náručí a nemají pro pejsky přímo připravené zázemí. V kempech je potřeba počítat s tím, že tam bude opravdu rušno a pravděpodobně potkáte spoustu jiných psíků. Při pobytu v kempech je třeba myslet také na své okolí a dbát na to, aby váš pes nijak neobtěžoval vaše sousedy. Ne každý psy miluje tak jako my! 

Pro dobrodruhy se samozřejmě nabízí také kempování na divoko. Tedy, že si stan postavíte ve volné přírodě. Výhodou je, že zde nebudete nikým rušeni, vyberete si místo, které se vám líbí, a ráno pokračujete v putování. I kempování na divoko má ale svá pravidla. V první řadě se ujistěte, že na daném místě můžete stan opravdu postavit – většinou se nesmí stanovat v chráněných krajinných oblastech (CHKO) a národních parcích (NP), ve vojenských újezdech a na soukromých pozemcích. Ale i zde existují výjimky, například určená oficiální nocoviště. Dále si pamatujte, že v přírodě není povoleno rozdělávat oheň, a to ve vzdálenosti 50 metrů od lesa, pokud oheň rozdělat chcete, je lepší hledat veřejná ohniště. V neposlední řadě pamatujte na to, abyste místo, na kterém spíte, zanechali ve stejném stavu a bez odpadků! 

Ať už v kempu, nebo na divoko, pejska mějte raději neustále na vodítku – nikdy totiž nevíte, co zrovna ucítí, a může se vám velmi snadno zaběhnout! 

Společné dobrodružství si užijte naplno! 

Posledním pravidlem kempování se psem je si to naplno užít! Kempování se psem může být nezapomenutelným dobrodružstvím, které posiluje pouto s vaším mazlíčkem a umožňuje vám prožít společně krásné okamžiky v přírodě. Vyrazit můžete jak na výlet po Česku, tak i na společnou dovolenou do zahraničí! Fantazii se meze nekladou! 

patrick-hendry-edguygu93yw-unsplash-1.jpgSouvisející články

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten...

Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky

Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka...

Ideální valentýnský den? Užijte si ho i se svým pejskem

Svatý Valentýn je svátkem lásky, ale i přátelství. To však neznamená, že se týká jen lidí. Oslavte svátek svatého Valentýna i se svým psím parťákem a oplaťte mu jeho bezpodmínečnou lásku a přátelství. Přinášíme vám několik tipů, jak si společný...

Životní fáze vaší kočky

Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti...

Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup

I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období.  Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost? 

Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční...