Užitečné tipy na dárky pro psy

Vánoce jsou časem, kdy se rodina sejde a tráví čas spolu, a to ocení jak její dvounozí, tak čtyřnozí členové. Ale bez dárků by to přece jen nebylo úplně ono, a proto přinášíme několik originálních tipů. Psí dušičku samozřejmě potěšíte něčím na zub. Klasikou jsou také praktické dárky. Nové vodítko či obleček do zimy rozsvítí oči němé tváře, ale i vaše a ostatních členů rodiny. Co se týče hraček novinkou pro psy jsou interaktivní hlavolamy, díky kterým strávíte více času spolu. 

Hlavolamy pro psy

Tyto hračky jsou navrženy tak, aby stimulovaly vašeho chlupáče po mentální stránce. Každému páníčkovi je jasné, že pes kromě plné misky potřebuje i pořádně provětrat. Často ale už zapomínáme na to, že náš zvířecí parťák potřebuje taky procvičit hlavu. 

Hlavolamy pracují s logickým myšlením zvířete a rozvíjí jejich kognitivní funkce. To mnohdy utahá víc než aportování a dvouhodinové běhání po lese. Však to známe sami. Jak se cítíte vy, když vaše mozkové závity jedou celý den na plné obrátky? Těšíte se na odpočinek. A pes to má stejně. Když ho nasměrujeme k objevování nových aktivit jako procvičování kombinačních dovedností, paměti a koncentrace a za jeho činnost ho náležitě pochválíme, bude spokojený a rád si dá chvilku pohov v pelíšku. 

V hlavolamech se pracuje s odměnou v podobě pamlsku po dokončení úkolu, takže spojují příjemné s užitečným. Na trhu jsou specifické dobrůtky, které jsou většinou menší a jsou určené pro udržení pozornosti a motivace při tréninku. Je dobré vybírat konkrétní formu hlavolamu s ohledem na aktuální výcvik, kterým váš miláček právě prochází. Tyto hračky mohou napomoci rozvoji čichových dovedností nebo zdokonalení návyků jemné motoriky. U těchto hraček, ale nečekejte, že si odpočinete vy, toho se nedočkáte. Interaktivní hlavolamy vám ale nabídnou smysluplné trávení času s vaším nejlepším přítelem, rozvoj vašeho vztahu a vzájemné spolupráce.

Něco na zub

Pamlsek pod stromečkem najde asi většina chlupáčů. Jak vybrat ale ten nejvhodnější. Dneska už můžeme vybírat z tolika druhů, že vyznat se v tom dá celkem zabrat. Ale stojí za to si alespoň pár základních věcí všímat, abychom dárečkem nezpůsobily víc škody než užitku. 

Už jsme zmínili tréninkové pamlsky, ty jsou drobnější a dietní. Pak existují takzvané funkční dobrůtky, které můžeme vnímat jako doplňky stravy. Ty jsou sestaveny tak, aby podpořili konkrétní problém jako třeba srst, regeneraci, imunitu nebo zuby. Pokud máte staršího pejska, jeho kondice určitě něco takového ocení. 

Pro vánoční mlsání se také bude skvěle hodit sušené maso nebo sušené vnitřnosti. Asi nenajdeme chlupáče, kterému by tyhle dobrůtka nevoněla. Nedávejme ale pejskům konvenční sušené maso, na kterém si pochutnáváme my. Složení je jiné a takovým přilepšením bychom spíš mohli zvířátku ublížit. 

Pro pejsky jsou také ideálním vánočním překvapením dentální pamlsky, které udržují zdravý a čistý chrup. U všech pamlsků si hlídejme přidané látky. Vyhýbejme se těm, kde jsou obiloviny a cukr a samozřejmě všemu, co si hlídáme i v naší stravě my, tedy umělým barvivům, konzervantům a dochucovadlům.

Ať už obdarujete svého psího miláčka nějakou drobností nebo hodnotnějším dárkem, přidejte i pořádnou porci drbání, mazlení a společného času. O svátcích je třeba dávat svým nejbližším jistotu, že jsme tu pro ně a že je máme rádi, a stejně tak i chlupáčům.

Související články

Zajímavá fakta o křečcích

Nesmíme zde opomínat malé a roztomilé hlodavce, kteří jsou jedním z nejmenších domácích mazlíčků. Křečci jsou oblíbení pro svůj hebký kožíšek, roztomilé pacičky a nenáročnost. Než se rozhodnete si pořídit křečka, přečtěte si tyto zajímavosti, které...

Jak to mají psi s plaváním?

Mezi lidmi panuje přesvědčení, že psi umí plavat a je pro ně tento pohyb přirozený. Psi jsou opravdu obvykle dobří plavci, ale existují i výjimky. Která plemena patří mezi neplavce a co byste o psím plavání měli vědět?

Kočičí fakta

Co kočkám umožňuje jejich flexibilitu? Kolik času tráví péčí o svou srst? Nebo k čemu slouží kočičí ocásek? Přinášíme 25 základních faktů o těchto záhadných, přesto úchvatných čtyřnohých stvořeních, která si tak rádi pořizujeme jako domácí mazlíčky....

Co jste možná nevěděli o vlčácích?

Německý ovčák je jedno z nepořizovanějších psích plemen vůbec. A je také nejčastějším služebním plemenem. Pokud máte v plánu pořídit si psího chlupáče této rasy, máme pro vás pár zajímavostí, které jste o vlčácích - jak se německému ovčákovi lidově...

Co pro vás mohou udělat kočky a vy pro ně

V dnešní turbulentní době je cokoli, co dokáže podpořit naši psychickou pohodu, vítáno. Felinoterapie neboli „léčba kočkou“ není v rámci zooterapie žádnou novinkou, ale často se na ní zapomíná. Jak a kde můžeme využít vrozeného daru empatie, intuice a...

Startupy pomáhají domácím mazlíčkům i jejich majitelům

Zvířecí mazlíčci jsou dnes v první řadě mazlíčci, až potom zvířátka. Do svého mazlíka investujeme často více než do sebe. Toho si všimli i inovátoři s obchodním duchem a vzniká mnoho startupů právě na poli chovatelství. Největším trendem je zajištění...