Užitečné tipy na dárky pro psy

Vánoce jsou časem, kdy se rodina sejde a tráví čas spolu, a to ocení jak její dvounozí, tak čtyřnozí členové. Ale bez dárků by to přece jen nebylo úplně ono, a proto přinášíme několik originálních tipů. Psí dušičku samozřejmě potěšíte něčím na zub. Klasikou jsou také praktické dárky. Nové vodítko či obleček do zimy rozsvítí oči němé tváře, ale i vaše a ostatních členů rodiny. Co se týče hraček novinkou pro psy jsou interaktivní hlavolamy, díky kterým strávíte více času spolu. 

Hlavolamy pro psy

Tyto hračky jsou navrženy tak, aby stimulovaly vašeho chlupáče po mentální stránce. Každému páníčkovi je jasné, že pes kromě plné misky potřebuje i pořádně provětrat. Často ale už zapomínáme na to, že náš zvířecí parťák potřebuje taky procvičit hlavu. 

Hlavolamy pracují s logickým myšlením zvířete a rozvíjí jejich kognitivní funkce. To mnohdy utahá víc než aportování a dvouhodinové běhání po lese. Však to známe sami. Jak se cítíte vy, když vaše mozkové závity jedou celý den na plné obrátky? Těšíte se na odpočinek. A pes to má stejně. Když ho nasměrujeme k objevování nových aktivit jako procvičování kombinačních dovedností, paměti a koncentrace a za jeho činnost ho náležitě pochválíme, bude spokojený a rád si dá chvilku pohov v pelíšku. 

V hlavolamech se pracuje s odměnou v podobě pamlsku po dokončení úkolu, takže spojují příjemné s užitečným. Na trhu jsou specifické dobrůtky, které jsou většinou menší a jsou určené pro udržení pozornosti a motivace při tréninku. Je dobré vybírat konkrétní formu hlavolamu s ohledem na aktuální výcvik, kterým váš miláček právě prochází. Tyto hračky mohou napomoci rozvoji čichových dovedností nebo zdokonalení návyků jemné motoriky. U těchto hraček, ale nečekejte, že si odpočinete vy, toho se nedočkáte. Interaktivní hlavolamy vám ale nabídnou smysluplné trávení času s vaším nejlepším přítelem, rozvoj vašeho vztahu a vzájemné spolupráce.

Něco na zub

Pamlsek pod stromečkem najde asi většina chlupáčů. Jak vybrat ale ten nejvhodnější. Dneska už můžeme vybírat z tolika druhů, že vyznat se v tom dá celkem zabrat. Ale stojí za to si alespoň pár základních věcí všímat, abychom dárečkem nezpůsobily víc škody než užitku. 

Už jsme zmínili tréninkové pamlsky, ty jsou drobnější a dietní. Pak existují takzvané funkční dobrůtky, které můžeme vnímat jako doplňky stravy. Ty jsou sestaveny tak, aby podpořili konkrétní problém jako třeba srst, regeneraci, imunitu nebo zuby. Pokud máte staršího pejska, jeho kondice určitě něco takového ocení. 

Pro vánoční mlsání se také bude skvěle hodit sušené maso nebo sušené vnitřnosti. Asi nenajdeme chlupáče, kterému by tyhle dobrůtka nevoněla. Nedávejme ale pejskům konvenční sušené maso, na kterém si pochutnáváme my. Složení je jiné a takovým přilepšením bychom spíš mohli zvířátku ublížit. 

Pro pejsky jsou také ideálním vánočním překvapením dentální pamlsky, které udržují zdravý a čistý chrup. U všech pamlsků si hlídejme přidané látky. Vyhýbejme se těm, kde jsou obiloviny a cukr a samozřejmě všemu, co si hlídáme i v naší stravě my, tedy umělým barvivům, konzervantům a dochucovadlům.

Ať už obdarujete svého psího miláčka nějakou drobností nebo hodnotnějším dárkem, přidejte i pořádnou porci drbání, mazlení a společného času. O svátcích je třeba dávat svým nejbližším jistotu, že jsme tu pro ně a že je máme rádi, a stejně tak i chlupáčům.

Související články

Když vašeho psa trápí zažívání

Trápí vašeho pejska problémy se zažíváním? Nebojte se, nejste v tom sami! Zažívací a střevní potíže jsou jedněmi z nejčastějších důvodů návštěv ordinace veterináře. Nepříjemné symptomy jako průjem, zvracení nebo nadměrná plynatost mohou být způsobeny...

Jsou pro psa lepší granule, nebo konzervy?

Mokré, nebo suché krmivo? Většinu majitelů psů nejspíš ze všeho nejdříve napadne otázka, zda je lepší svého mazlíčka krmit granulemi, nebo dát přednost masovým konzervám. Zeptali jsme se proto Martina Kváše, našeho odborníka na výživu, kterému krmivu...

Nový pes? Jak ho co nejrychleji naučit na venčení?

Přinesli jste si domů malé štěňátko? Pro jeho roztomilost byste mu odpustili snad cokoliv, i nějakou tu loužičku na podlaze. Nic ale netrvá věčně, a proto je třeba co nejdříve začít s výcvikem. Jedním z prvních úkolů, je právě naučit nové štěně na...

Urologická a ledvinová onemocnění koček

Kočky svá onemocnění rády skrývají, tento instinkt v sobě mají hluboko zabudovaný. Ve volné přírodě jim skrývání slabosti poskytovalo ochranu před nepřáteli. V domácnosti to ale může být na škodu a může to znamenat, že jejich problém nikdo včas...

Hypoalergenní krmivo pro psy

Potravinové alergie se týkají všech a bohužel ani naši čtyřnozí parťáci nejsou výjimkou. Nesnášenlivost na některou složku v krmení se může projevit i v průběhu života. Nejvhodnější řešení představuje hypoalergenní krmivo, které vašemu pejskovi dodá...

Jarní sportování: do formy společně se svým psem

Dali jste si před koncem loňského roku předsevzetí a stále se vám nepodařilo začít, nebo jen cítíte, že se zimní období podepsalo na vaší fyzické kondici? Máme pro vás dobrou zprávu! I jaro může být obdobím nových začátků. Vykročte do něj správným...