Užitečné tipy na dárky pro psy

Vánoce jsou časem, kdy se rodina sejde a tráví čas spolu, a to ocení jak její dvounozí, tak čtyřnozí členové. Ale bez dárků by to přece jen nebylo úplně ono, a proto přinášíme několik originálních tipů. Psí dušičku samozřejmě potěšíte něčím na zub. Klasikou jsou také praktické dárky. Nové vodítko či obleček do zimy rozsvítí oči němé tváře, ale i vaše a ostatních členů rodiny. Co se týče hraček novinkou pro psy jsou interaktivní hlavolamy, díky kterým strávíte více času spolu. 

Hlavolamy pro psy

Tyto hračky jsou navrženy tak, aby stimulovaly vašeho chlupáče po mentální stránce. Každému páníčkovi je jasné, že pes kromě plné misky potřebuje i pořádně provětrat. Často ale už zapomínáme na to, že náš zvířecí parťák potřebuje taky procvičit hlavu. 

Hlavolamy pracují s logickým myšlením zvířete a rozvíjí jejich kognitivní funkce. To mnohdy utahá víc než aportování a dvouhodinové běhání po lese. Však to známe sami. Jak se cítíte vy, když vaše mozkové závity jedou celý den na plné obrátky? Těšíte se na odpočinek. A pes to má stejně. Když ho nasměrujeme k objevování nových aktivit jako procvičování kombinačních dovedností, paměti a koncentrace a za jeho činnost ho náležitě pochválíme, bude spokojený a rád si dá chvilku pohov v pelíšku. 

V hlavolamech se pracuje s odměnou v podobě pamlsku po dokončení úkolu, takže spojují příjemné s užitečným. Na trhu jsou specifické dobrůtky, které jsou většinou menší a jsou určené pro udržení pozornosti a motivace při tréninku. Je dobré vybírat konkrétní formu hlavolamu s ohledem na aktuální výcvik, kterým váš miláček právě prochází. Tyto hračky mohou napomoci rozvoji čichových dovedností nebo zdokonalení návyků jemné motoriky. U těchto hraček, ale nečekejte, že si odpočinete vy, toho se nedočkáte. Interaktivní hlavolamy vám ale nabídnou smysluplné trávení času s vaším nejlepším přítelem, rozvoj vašeho vztahu a vzájemné spolupráce.

Něco na zub

Pamlsek pod stromečkem najde asi většina chlupáčů. Jak vybrat ale ten nejvhodnější. Dneska už můžeme vybírat z tolika druhů, že vyznat se v tom dá celkem zabrat. Ale stojí za to si alespoň pár základních věcí všímat, abychom dárečkem nezpůsobily víc škody než užitku. 

Už jsme zmínili tréninkové pamlsky, ty jsou drobnější a dietní. Pak existují takzvané funkční dobrůtky, které můžeme vnímat jako doplňky stravy. Ty jsou sestaveny tak, aby podpořili konkrétní problém jako třeba srst, regeneraci, imunitu nebo zuby. Pokud máte staršího pejska, jeho kondice určitě něco takového ocení. 

Pro vánoční mlsání se také bude skvěle hodit sušené maso nebo sušené vnitřnosti. Asi nenajdeme chlupáče, kterému by tyhle dobrůtka nevoněla. Nedávejme ale pejskům konvenční sušené maso, na kterém si pochutnáváme my. Složení je jiné a takovým přilepšením bychom spíš mohli zvířátku ublížit. 

Pro pejsky jsou také ideálním vánočním překvapením dentální pamlsky, které udržují zdravý a čistý chrup. U všech pamlsků si hlídejme přidané látky. Vyhýbejme se těm, kde jsou obiloviny a cukr a samozřejmě všemu, co si hlídáme i v naší stravě my, tedy umělým barvivům, konzervantům a dochucovadlům.

Ať už obdarujete svého psího miláčka nějakou drobností nebo hodnotnějším dárkem, přidejte i pořádnou porci drbání, mazlení a společného času. O svátcích je třeba dávat svým nejbližším jistotu, že jsme tu pro ně a že je máme rádi, a stejně tak i chlupáčům.

Související články

Psí zlozvyky a jak se jich zbavit

Když je miluješ, není co řešit. Opravdu? Každý, pes i člověk, má nějaké nedostatky a ty menší je opravdu snadné tolerovat. Problém nastane ve chvíli, kdy vám zlozvyky vašeho čtyřnohého parťáka začnou přerůstat přes hlavu. Potýkáte se s věčným...

Běh se psem: ideální společná sportovní aktivita

Běhání. Pro některé životní vášeň, pro jiné zase věčné začátky. Ve dvou se to lépe táhne – to platí, i pokud jste běhu už propadli a nebo se k němu stále rozhoupáváte. Pokud máte doma aktivního psa, vezměte ho na běh s sebou a buďte si vzájemnou...

Ideální plemena pro aktivní pánečky

Milujete pohyb a nevydržíte chvíli v klidu? Pak byste si rozhodně neměli pořizovat psa, který s vámi tuto vášeň nebude sdílet. Znáte těchto 6 plemen, která vyžadují opravdu aktivní páníčky, kteří s nimi chtějí trávit společné chvíle?

Křeček: ideální první mazlíček pro vaše dítě

Existuje spousta důvodů, proč je křeček ideálním domácím mazlíčkem. Jsou malí, chytří a roztomilí, takže si je každé dítě zamiluje. Křečci jsou navíc poměrně nenároční domácí mazlíčci, a proto jsou také skvělou volbou jako první domácí mazlíček pro...

5 nejčastějších chyb ve výživě psů

Češi jsou národ pejskařů a na své čtyřnohé parťáky nedají dopustit. Bohužel ale často nevědí, jak přistupovat k výživě. V článku vám představíme nejčastější chyby, kterých se dopouštíme a na které bychom si měli dát pozor. Děláte některou z nich? 

Kočičí a psí chlupy: jak se s nimi vypořádat?

Línání bohužel neodmyslitelně patří k životu domácích mazlíčků. Výměna srsti je pro ně přirozená a musíme se smířit s tím, že v bytě občas najdeme i nějaký ten chloupek. To však neznamená, že se ve psích a kočičích chlupech musíme brodit. Pokud se o...