Pamlsky a hračky pro hlodavé zuby

Jestli už máte nakoupené dárky pod stromeček pro vaše nejbližší, je čas nachystat překvapení i pro hlodavé parťáky. Sdílíme několik tipů, čím jim rozsvítit očka radostí. Něco na zub je klasikou, která potěší bez ohledu na druh hlodavce, kterého doma chováte. Alternativou k pamlsku mohou být vylepšení do domečku či hračky, které mohou zachránit nejeden váš vánoční dárek od nevítané pozornosti.

Update domečku

Tady je dobré zvážit jaký druh hlodavce doma máme. Potkani nové funkční doplňky do domečku určitě ocení. Takových hamak, v kterých potkani rádi relaxují a mají je i jako pelíšek, není nikdy dost. Ostatní majitelé malých hlodavých zubů budou nadšení z nových prolézaček, tunelů či skrýší, do kterých se můžou zanořit. Bod navíc dostanete od svých křečků, morčátek ale i králíčků,  pokud vyberete tunel nebo skrýš ze sušené trávy nebo třeba dřeva. Zkrátka pokud se bude dát nový interiérový doplněk klece i zkonzumovat, bude to radost na druhou.

Hračky

Každé zvířátko potěší, když najde pod stromečkem hračku. U hlodavců to ale platí dvojnásob, jelikož hlodavé zoubky mají spotřebu hraček jaksi větší. Cokoli z kvalitního sisálu či dřeva bude perfektní volbou na sváteční hlodání. Takové kiwi dřívka, sisálová mrkvička nebo suk ze sušené trávy jsou ideální vánoční investicí. Na obrušování zoubků se skvěle hodí i minerální kameny. Novinkou, která pomůže drobným hlodavcům upustit páru, jsou cvičící respektive běhací disky z korku. Nejsou tak hlučné jako klasická běhací kola a plní stejný účel. Morče či králíčka nadchnete nějakým míčkem s rolničkou uvnitř nebo hračkou, která jde naplnit drobnými dobrůtkami. 

Pamlsky

Pro malé hlodavce jako jsou křečci či pískomilové jsou nejvhodnější dobrůtky kousky čerstvé zeleniny či ovoce a není vhodné jim moc přilepšovat. Vždy je potřeba hlídat množství potravy a zajištění dostatečného pohybu. Králíčci, morčata a větší hlodavci mají více možností. Můžeme jim dopřát a obdarovat je různými tyčinkami nebo plněnými polštářky. Na trhu jsou i takové, které obsahují prebiotika a posilují tak zdravou střevní mikroflóru. Nakonec ještě stojí za zmínku dřevěné větvičky na okusování z jedle nebo borovice. Je otázka, jestli je to ještě pamlsek nebo už hračka. 

Není důležité, jaký dárek pod stromeček pro svého hlodavého společníka zvolíte, ale to že si na něj vzpomenete a atmosféru Vánoc s ním sdílíte. I takový malý nenechavý čumáček potřebuje cítit důvěru a lásku, a kdy jindy než o svátcích bychom to měli mít na paměti.

Související články

Čerstvé maso a jiné trendy ve stravě pejsků

Čerstvé maso, využití hmyzí bílkoviny nebo udržitelnost pet food. To jsou nové trendy ve výživě pejsků. Díky přidání čerstvého masa do krmiva se jídlo pro pejsky stává chutnějším a voňavějším, ale hlavně se pejskům lehce tráví. 

Závody psích spřežení v roce 2022

Rok 2022 bude co se týče zimních musherských akcí nabitý! Pokud jste stejnými fandy tohoto sportu jako my, připravte si diáře, ať vám neunikne žádná z nadcházejících akcí. Na co se v novém roce ve světě mushingu můžeme těšit?  

Psi slavných osobností

Pes je nejlepší přítel člověka. A nejlepšího přítele potřebují jak obyčejní lidé, tak i slavné osobnosti a celebrity. Jedním z ‚‚nejslavnějších‘‘ chlupáčů současnosti je Pan Úžasný – špic patřící Paris Hiltonové. Jací jsou další pejsci slavných...

Čím potěšit kočičí duši o Vánocích

Kočka je strážkyně domácího krbu, pojďme ji za to o Vánocích odměnit nejen naší intenzivní společností, pozorností a láskou, ale také nějakým dárkem. Jako první se nabízí sáhnout po něčem na přilepšenou. Tím určitě žádného kočičího parťáka neurazíte....

Užitečné tipy na dárky pro psy

Vánoce jsou časem, kdy se rodina sejde a tráví čas spolu, a to ocení jak její dvounozí, tak čtyřnozí členové. Ale bez dárků by to přece jen nebylo úplně ono, a proto přinášíme několik originálních tipů. Psí dušičku samozřejmě potěšíte něčím na zub....

Pamlsky a hračky pro hlodavé zuby

Jestli už máte nakoupené dárky pod stromeček pro vaše nejbližší, je čas nachystat překvapení i pro hlodavé parťáky. Sdílíme několik tipů, čím jim rozsvítit očka radostí. Něco na zub je klasikou, která potěší bez ohledu na druh hlodavce, kterého doma...

3 tipy, jak připravit venkovní kočku na zimu

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi už tradičně přichází tuhá zima a sníh. Pro naše mazlíčky je to velká změna. Tu pocítí i kočky, které nežijí v domácnosti, ale tráví většinu času venku. Jak je na toto náročné období připravit?