Pamlsky a hračky pro hlodavé zuby

Jestli už máte nakoupené dárky pod stromeček pro vaše nejbližší, je čas nachystat překvapení i pro hlodavé parťáky. Sdílíme několik tipů, čím jim rozsvítit očka radostí. Něco na zub je klasikou, která potěší bez ohledu na druh hlodavce, kterého doma chováte. Alternativou k pamlsku mohou být vylepšení do domečku či hračky, které mohou zachránit nejeden váš vánoční dárek od nevítané pozornosti.

Update domečku

Tady je dobré zvážit jaký druh hlodavce doma máme. Potkani nové funkční doplňky do domečku určitě ocení. Takových hamak, v kterých potkani rádi relaxují a mají je i jako pelíšek, není nikdy dost. Ostatní majitelé malých hlodavých zubů budou nadšení z nových prolézaček, tunelů či skrýší, do kterých se můžou zanořit. Bod navíc dostanete od svých křečků, morčátek ale i králíčků,  pokud vyberete tunel nebo skrýš ze sušené trávy nebo třeba dřeva. Zkrátka pokud se bude dát nový interiérový doplněk klece i zkonzumovat, bude to radost na druhou.

Hračky

Každé zvířátko potěší, když najde pod stromečkem hračku. U hlodavců to ale platí dvojnásob, jelikož hlodavé zoubky mají spotřebu hraček jaksi větší. Cokoli z kvalitního sisálu či dřeva bude perfektní volbou na sváteční hlodání. Takové kiwi dřívka, sisálová mrkvička nebo suk ze sušené trávy jsou ideální vánoční investicí. Na obrušování zoubků se skvěle hodí i minerální kameny. Novinkou, která pomůže drobným hlodavcům upustit páru, jsou cvičící respektive běhací disky z korku. Nejsou tak hlučné jako klasická běhací kola a plní stejný účel. Morče či králíčka nadchnete nějakým míčkem s rolničkou uvnitř nebo hračkou, která jde naplnit drobnými dobrůtkami. 

Pamlsky

Pro malé hlodavce jako jsou křečci či pískomilové jsou nejvhodnější dobrůtky kousky čerstvé zeleniny či ovoce a není vhodné jim moc přilepšovat. Vždy je potřeba hlídat množství potravy a zajištění dostatečného pohybu. Králíčci, morčata a větší hlodavci mají více možností. Můžeme jim dopřát a obdarovat je různými tyčinkami nebo plněnými polštářky. Na trhu jsou i takové, které obsahují prebiotika a posilují tak zdravou střevní mikroflóru. Nakonec ještě stojí za zmínku dřevěné větvičky na okusování z jedle nebo borovice. Je otázka, jestli je to ještě pamlsek nebo už hračka. 

Není důležité, jaký dárek pod stromeček pro svého hlodavého společníka zvolíte, ale to že si na něj vzpomenete a atmosféru Vánoc s ním sdílíte. I takový malý nenechavý čumáček potřebuje cítit důvěru a lásku, a kdy jindy než o svátcích bychom to měli mít na paměti.

Související články

Jak správně krmit fenku, která je březí?

Máte doma fenku, která je březí, nebo se připravujete na krytí? Čeká vás krásné a vzrušující období. Abyste zajistili hladký průběh březosti a samotného porodu, je potřeba myslet na to, že správná výživa a péče je zásadní pro to, aby fenka přivedla...

Pes diabetik – jak se o něj starat

Cukrovka není jen velmi rozšířené tzv. civilizační onemocnění u lidí, ale mohou jí trpět i naši čtyřnozí parťáci. Odhaduje se, že cukrovkou trpí zhruba 1 pes z 200. Pokud si ten váš od veterináře odnese tuto diagnózu, nebojte, není to konec světa....

Vyvracíme mýty ve výživě psů

Výživa psů je opředena celou řadou mýtů a polopravd. V tomto článku společně s nutričním specialistou Britu, Martinem Kvášem, uvádíme na pravou míru nejčastější mýty, které kolem psí výživy kolují. Jak je to s těmito mýty doopravdy?   

Zásady správného krmení psů

Chovatelé psů si dnes již většinou velmi pozorně hlídají správné složení a kvalitu krmiva, které dávají svým domácím mazlíčkům. Kromě toho je u krmení potřeba dodržovat také několik zásad, které pomohou zabránit mnoha nepříjemnostem, jako jsou...