Začínáte cestovat se psem? Třináct věcí, na co nezapomenout

Letošní léto, stejně jako to předchozí, přálo kvůli pandemii COVID-19 cestování po tuzemsku. A zatímco na dobu dovolené v zahraničí si majitelé domluví hlídání, po Česku se naučili si brát pejsky s sebou. A právě na tuto skupinu pejskařů myslí výrobci a prodejci nejrůznějších vychytávek nejen na cesty. 

Novým trendem jsou GPS lokátory pro psy

Ať už máte chronického útěkáře nebo věrného chlupáče, který by se na krok nevzdálil, na cestách se vám ve všech případech bude hodit GPS lokátor. Je to stejné jako s helmami na lyže nebo kolo. Dokud ji nemáte a nezvyknete si na ni, nevíte, že je tak moc potřebná a už bez ní nedáte ránu. GPS lokátory nejednou pomohly najít zatoulaného pejska o poznání rychleji. A můžeme dodat: také včas, tedy před setměním, kdy je pátrání náročné. A ačkoliv nejde o úplnou technologickou novinku, posunuly se značně dopředu. GPSky tak v poslední době zažívají mezi pejskaři velký boom.

Tahle vychytávka, která vám prozradí, kam vzal váš chlupáč kramle, vás vyjde na něco kolem 1 500 korun. A za tuto částku už budete mít zařízení, které je voděodolné – velmi praktické zejména u psů, kteří se vrhají střemhlav do každé louže – a vydrží nabité až sedm dní, což je pro naši generaci závislou na mobilních telefonech téměř k závisti, ale i úlevě, že na cesty nemusíme brát další kabel. Kvalitní GPS lokátory se aktualizují v průměru každé dvě sekundy. Navíc už téměř všechny umí posílat oznámení o tom, že čtyřnohý parťák překročil povolené hranice perimetru.

Co dalšího tato malá chytrá zařízení, která připnete psovi na obojek, umí? Stejně jako chytré hodinky u lidí, tak i GPS lokátory jsou multifunkční. Můžete prostřednictvím nich sledovat sledovat takzvanou úroveň kondice a aktivity a pomocí nich nastavit optimální denní cíle pro vašeho miláčka. To může být šikovné, plánujete-li výlet spojit se psím sportem nebo pejska čeká zátěž poprvé. Díky nasbíraným datům z tohoto zařízení ji můžete lépe plánovat. 

Chystáte se na výlet poprvé nebo ještě nemáte v oku, co s sebou do batohu? Níže najdete seznam třinácti vychytávek, které se vám můžou na cestách se psem hodit. Pokud máte většího psa, může si své věci nést sám. Existují batohy pro psy, které jednoduše připnete na postroj. 

 1. Skládací miska na pití
 2. Cestovní láhev
 3. Granule a pamlsky
 4. Psí lékárnička
 5. Batoh pro psa
 6. Flexi vesta, svíticí obojek nebo reflexní prvky, aby byl pes vidět i ve tmě
 7. Auto doplňky – speciální pás s postrojem, pelech s připínáním za opěrky a/nebo přepravní box, deka, mřížka na okno
 8. Skládací pelech a skládací chladící podložka
 9. Vlhčené ubrousky na tlapky, rychleschnoucí ručník
 10. Pytlíky na exkrementy
 11. Oblíbená hračka
 12. Obojek s kapslí na jméno a číslo na majitele, vodítko, náhubek, obojek proti klíšťatům
 13. GPS lokátor

Cestování zdar!

Související články

Psí zlozvyky a jak se jich zbavit

Když je miluješ, není co řešit. Opravdu? Každý, pes i člověk, má nějaké nedostatky a ty menší je opravdu snadné tolerovat. Problém nastane ve chvíli, kdy vám zlozvyky vašeho čtyřnohého parťáka začnou přerůstat přes hlavu. Potýkáte se s věčným...

Běh se psem: ideální společná sportovní aktivita

Běhání. Pro některé životní vášeň, pro jiné zase věčné začátky. Ve dvou se to lépe táhne – to platí, i pokud jste běhu už propadli a nebo se k němu stále rozhoupáváte. Pokud máte doma aktivního psa, vezměte ho na běh s sebou a buďte si vzájemnou...

Ideální plemena pro aktivní pánečky

Milujete pohyb a nevydržíte chvíli v klidu? Pak byste si rozhodně neměli pořizovat psa, který s vámi tuto vášeň nebude sdílet. Znáte těchto 6 plemen, která vyžadují opravdu aktivní páníčky, kteří s nimi chtějí trávit společné chvíle?

Křeček: ideální první mazlíček pro vaše dítě

Existuje spousta důvodů, proč je křeček ideálním domácím mazlíčkem. Jsou malí, chytří a roztomilí, takže si je každé dítě zamiluje. Křečci jsou navíc poměrně nenároční domácí mazlíčci, a proto jsou také skvělou volbou jako první domácí mazlíček pro...

5 nejčastějších chyb ve výživě psů

Češi jsou národ pejskařů a na své čtyřnohé parťáky nedají dopustit. Bohužel ale často nevědí, jak přistupovat k výživě. V článku vám představíme nejčastější chyby, kterých se dopouštíme a na které bychom si měli dát pozor. Děláte některou z nich? 

Kočičí a psí chlupy: jak se s nimi vypořádat?

Línání bohužel neodmyslitelně patří k životu domácích mazlíčků. Výměna srsti je pro ně přirozená a musíme se smířit s tím, že v bytě občas najdeme i nějaký ten chloupek. To však neznamená, že se ve psích a kočičích chlupech musíme brodit. Pokud se o...