Jakou má vaše kočka náladu? Pozná to nová aplikace

Svět technologií nezapomíná ani na oblast domácích mazlíčků a péče o ně. Teď vývojáři aplikací přišli s novinkou, která vám pomůže rozpoznat, v jakém rozpoložení se zrovna nachází váš kočičí miláček.

Nová aplikace, která funguje na bázi umělé inteligence, pozná i jen nepatrné změny v řeči těla ušlechtilého kočičího stvoření. Nasnímané údaje neustále vyhodnocuje, a díky tomu vám řekne, jak se vaší kočce vede. O novince informovala agentura Reuters.

Jak aplikace funguje? Princip je jednoduchý. A známe jej už z řady jiných aplikací určených pro nás dvounožce. Například pro ženy existující aplikace, která z tváře podle různých ukazatelů vyčtou, v jaké fázi cyklu se nachází. Stejně tak u této kočičí appky pořizujete obrázky vašeho kočičího chlupáče. 

Aplikace podle takzvané „Feline Grimase Scale” – do češtiny to můžeme přeložit jako škála kočičích grimas –, vyhodnocuje několik faktorů, mezi nimi především v jakém postavení je hlava, dále postavení uší a jejich tvar, tvar tlamy a polohování vousků. 

Algoritmus kočičí nálady vyvinula Wild Rose Cat Clinic v kanadském Calgary ve spolupráci s odborníky na AI a moderní technologie. Hlavním cílem vynálezců této tech vychytávky je usnadnit začínajícím chovatelům a veterinářům poznat, nejen jak je zvíře naladěné, ale i jestli mu něco není. To zrovna u koček, nemáte-li s nimi příliš velkou zkušenost, nemusí být vždy snadné. 

Kočky navíc velmi často trpí úzkostmi, což pokud nevíme, jaké ukazatele sledovat, nepoznáme. Ale i projevy dalších zdravotních neduhů bývají viditelné našemu chovatelskému oku někdy až ve fázi, kdy už se zvíře delší dobu trápí. Tato aplikace vám může pomoci dříve odhalit, že se něco děje a je čas vyhledat veterináře.

Stejně jako každá novinka, i tahle potřebuje nějaký čas na vychytání všech much. Všechny podobné technologie využívající umělou inteligenci jsou postavené na neustálém učení se na základě nových a nových výsledků. Čím více uživatelů aplikaci bude používat, tím umělá inteligence bude mít více dat, a výsledky budou přesnější.

Aplikace tak může být skvělým pomocníkem. A jediné, co potřebujete, je telefon s fotoaparátem. Vzhledem k tomu, že se jedná o naprosto čerstvou novinku, ještě si chvilku počkáme, než aplikace dorazí na náš trh.Související články

Psí zlozvyky a jak se jich zbavit

Když je miluješ, není co řešit. Opravdu? Každý, pes i člověk, má nějaké nedostatky a ty menší je opravdu snadné tolerovat. Problém nastane ve chvíli, kdy vám zlozvyky vašeho čtyřnohého parťáka začnou přerůstat přes hlavu. Potýkáte se s věčným...

Běh se psem: ideální společná sportovní aktivita

Běhání. Pro některé životní vášeň, pro jiné zase věčné začátky. Ve dvou se to lépe táhne – to platí, i pokud jste běhu už propadli a nebo se k němu stále rozhoupáváte. Pokud máte doma aktivního psa, vezměte ho na běh s sebou a buďte si vzájemnou...

Ideální plemena pro aktivní pánečky

Milujete pohyb a nevydržíte chvíli v klidu? Pak byste si rozhodně neměli pořizovat psa, který s vámi tuto vášeň nebude sdílet. Znáte těchto 6 plemen, která vyžadují opravdu aktivní páníčky, kteří s nimi chtějí trávit společné chvíle?

Křeček: ideální první mazlíček pro vaše dítě

Existuje spousta důvodů, proč je křeček ideálním domácím mazlíčkem. Jsou malí, chytří a roztomilí, takže si je každé dítě zamiluje. Křečci jsou navíc poměrně nenároční domácí mazlíčci, a proto jsou také skvělou volbou jako první domácí mazlíček pro...

5 nejčastějších chyb ve výživě psů

Češi jsou národ pejskařů a na své čtyřnohé parťáky nedají dopustit. Bohužel ale často nevědí, jak přistupovat k výživě. V článku vám představíme nejčastější chyby, kterých se dopouštíme a na které bychom si měli dát pozor. Děláte některou z nich? 

Kočičí a psí chlupy: jak se s nimi vypořádat?

Línání bohužel neodmyslitelně patří k životu domácích mazlíčků. Výměna srsti je pro ně přirozená a musíme se smířit s tím, že v bytě občas najdeme i nějaký ten chloupek. To však neznamená, že se ve psích a kočičích chlupech musíme brodit. Pokud se o...