Jak vyrobit hamaku pro potkany?

Každý jedinec by měl mít své místo, kde může nerušeně odpočívat a relaxovat. To platí i pro zvířata. Například potkani, kteří jsou velmi společenští a v přírodě žijí ve velkých skupinách, většinou mají své místo, kde mohou čerpat novou energii, často i po boku dalších jedinců. Pokud doma potkana chováte, možná jste se už zamýšleli nad pořízením hamaky, tedy závěsného pelíšku. Samozřejmě je seženete i v obchodech, a to v různých velikostech, tvarech a vzorech, vyrobit si ji ale můžete i doma. My vám dnes poradíme jak na to.

Různé druhy a způsoby výroby

Jak již bylo řečeno, hamaka je závěsný systém pro relaxaci mazlíčka. Nejčastěji je upevněná ve vrchní části klece, případně v jejích rozích. Přidělat ji ale můžete i do volného prostoru. I domácí hamaky mohou mít více tvarů a velikostí, vše záleží na tom, kam ji v kleci chcete umístit a jak velký prostor jí můžete věnovat. Následná výroba záleží na vaší zručnosti a také na tom, kolik času chcete této kreativní práci věnovat. Existují totiž i velmi jednoduché způsoby, jak hamaku pro vašeho potkana vyrobit. 

Hamaka ze starého trička

Tím úplně nejsnadnějším, který zvládne hravě úplně každý, je hamaka upevněná do rohu klece pomocí uzlů, samotný závěs pak může být vytvořený z něčeho, co máte běžně doma – například z bavlněného trika. To vystřihnete do tvaru většího trojúhelníku, ponecháte delší vrcholy tak, aby se vám lépe uvazovaly, a jen je připevníte ke kleci. 

Pro lehčí jedince

K jednodušším způsobům výroby se řadí i následující postup, na který potřebujete látku či hadr a spínací špendlíky. Zde je nutné dodat, že tyto typy hamaky jsou vhodné zejména pro menší a lehčí potkany. Těžší jedinci by celý systém mohli utrhnout a mohli by se zranit. Celý proces výroby totiž spočívá v tom, že na okraje látky nebo hadru na podlahu upevníte zavírací špendlíky, které následně uchytíte ke kleci. Dejte však pozor, aby špendlíky byly dobře uzavřené. Pokud by došlo k jejich otevření, mohl by se váš mazlíček poranit. 

Hamaka jako z obchodu

Pro ty z vás, kdo si troufají na náročnější postup výroby, zde máme tip, díky kterému bude mít váš mazlíček skvěle propracované místo k odpočinku. Je však potřeba mít pevnější látku, stuhu, kovová očka a závěsné háčky. A také šicí stroj, pomocí kterého celý zázrak vytvoříte. Základem je vystřihnout si z látky vámi požadovaný tvar hamaky, po jejím obvodu ji obšít stuhou a na každém okraji nechat delší konec stuhy, který následně přišijete do tvaru očka. Do něj připevníte kovový kroužek, zavěsíte jej za háček připevněný ke kleci a celý produkt je na světě! 

Různé typy na trhu

Tyto jednoduché hamaky poskytnou vašim mazlíčkům dostatek vyžití a prostoru pro relaxaci. Pokud si však na jejich výrobu netroufáte nebo chcete svá zvířátka rozmazlit, určitě si vyberete z bohaté nabídky hamak a závěsných pelíšků. V našem článku jsme představili základní typy, na trhu jsou však například i závěsné tunely, které vašim mazlíčkům poskytnou také dostatek soukromí v případě, že se chtějí schovat před světem. 

Související články

Čerstvé maso a jiné trendy ve stravě pejsků

Čerstvé maso, využití hmyzí bílkoviny nebo udržitelnost pet food. To jsou nové trendy ve výživě pejsků. Díky přidání čerstvého masa do krmiva se jídlo pro pejsky stává chutnějším a voňavějším, ale hlavně se pejskům lehce tráví. 

Závody psích spřežení v roce 2022

Rok 2022 bude co se týče zimních musherských akcí nabitý! Pokud jste stejnými fandy tohoto sportu jako my, připravte si diáře, ať vám neunikne žádná z nadcházejících akcí. Na co se v novém roce ve světě mushingu můžeme těšit?  

Psi slavných osobností

Pes je nejlepší přítel člověka. A nejlepšího přítele potřebují jak obyčejní lidé, tak i slavné osobnosti a celebrity. Jedním z ‚‚nejslavnějších‘‘ chlupáčů současnosti je Pan Úžasný – špic patřící Paris Hiltonové. Jací jsou další pejsci slavných...

Čím potěšit kočičí duši o Vánocích

Kočka je strážkyně domácího krbu, pojďme ji za to o Vánocích odměnit nejen naší intenzivní společností, pozorností a láskou, ale také nějakým dárkem. Jako první se nabízí sáhnout po něčem na přilepšenou. Tím určitě žádného kočičího parťáka neurazíte....

Užitečné tipy na dárky pro psy

Vánoce jsou časem, kdy se rodina sejde a tráví čas spolu, a to ocení jak její dvounozí, tak čtyřnozí členové. Ale bez dárků by to přece jen nebylo úplně ono, a proto přinášíme několik originálních tipů. Psí dušičku samozřejmě potěšíte něčím na zub....

Pamlsky a hračky pro hlodavé zuby

Jestli už máte nakoupené dárky pod stromeček pro vaše nejbližší, je čas nachystat překvapení i pro hlodavé parťáky. Sdílíme několik tipů, čím jim rozsvítit očka radostí. Něco na zub je klasikou, která potěší bez ohledu na druh hlodavce, kterého doma...

3 tipy, jak připravit venkovní kočku na zimu

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi už tradičně přichází tuhá zima a sníh. Pro naše mazlíčky je to velká změna. Tu pocítí i kočky, které nežijí v domácnosti, ale tráví většinu času venku. Jak je na toto náročné období připravit?