Jak oslavit Velikonoce s kočkou

Je jasné, že letošní Velikonoce nebudou probíhat tak, jak jsme zvyklí a některých tradic se budeme muset holt vzdát. Svátky budeme trávit doma v kruhu těch nejbližších, tak proč do toho nezapojit i naše kočičí společníky?

Oslavy letošních Velikonoc nebudou zřejmě probíhat tak bujaře, jak jsme zvyklí. Není ale důvod, proč je neoslavit poněkud komorněji, jak nám situace dovolí. Abychom si vynahradili tradice, o které přijdeme, zkusme si vymyslet nějaké nové a zapojme do nich i naše mazlíky.

K jaru i Velikonocům bezesporu patří svěží zelená tráva. Spousta domácností velikonoční osení sází. Pokud se vám tato tradice zatím vyhnula a doma máte kočku, letos to napravte! Chlupáči budou mít z porostu obrovskou radost a okamžitě se vrhnou na jeho okusování. Krom zábavy si jím i pročistí žaludek od chlupů. Pokud osejete dostatečně velký truhlík, šelmičky se v něm budou s oblibou válet nebo z něj sledovat dění za oknem.

I když letos možná nevyrazíte koledovat, pomlázka nemusí zůstat nevyužitá. Barevné pentle nebo krepové proužky na proutku vylákají téměř každou kočku ke hře. Chlupáči jistě ocení změnu od klasických prutů s pírky nebo rolničkou. Jen dejte pozor, aby se jim nepodařilo kus fáborku sníst.

Jako skvělá hračka poslouží i obyčejná plastová vajíčka. Ty otevírací můžete naplnit catnipem nebo korálky pro větší atraktivitu. Většina koček si ale vystačí s kutálením prázdných vajec po podlaze a sledováním jejich dráhy, která bude díky oválnému tvaru naproti tak dobře známým míčkům odlišná.

Pokud rádi pečete, nezapomeňte ani na chlupáče. Mazance a vánočky v kočičím jídelníčku sice nemají co dělat, co mazlíčkům ale připravit lahodné masové sušenky? Ani k tomu nebudete potřebovat žádné speciální ingredience, bohatě si vystačíte třeba s oblíbenou masovou konzervou, vajíčky a rýžovou moukou. Stačí jen vše dohromady rozmixovat a nechat péct.

Máte tip na další velikonoční aktivitu pro kočky? Budu ráda, když se podělíte o vaše nápady a navzájem se inspirujeme, ať jsou letošní Velikonoce i za stávajících podmínek co možná nejveselejší.

Související články

Jeden psí rok jako ekvivalent sedmi lidských let je mýtus

Většina z nás žije v dlouho zažité představě, že jeden psí rok se rovná sedmi lidským. Pokud tedy doma máte dvouleté štěně, v přepočtu na lidské roky je mu už 14 let. Jestliže máte doma desetiletého psa, prakticky je to už sedmdesátiletý dědeček....

Kočárky a nosítka pro psy: v čem nám mohou pomoci?

Moderní doba přeje rychlému vývoji vpřed, a tak existuje spousta možností, jak si usnadnit pohyb s domácím mazlíčkem. Mezi takové vychytávky patří například kočárky, nosítka a klokanky, jež skvěle poslouží v případě, že je váš pes zraněný, příliš...

Jak pečovat o smečku tažných psů?

Někdy jeden pes nestačí a je lepší chovat rovnou celou smečku. Obzvlášť, pokud se věnujete chovu tažných psů. Samozřejmě s větším počtem psů roste i množství péče a starostí, násobí se ale i radost, kterou chovatel ze smečky má. Na co musíte být...

Proč jsou psí plemena tak rozmanitá?

Na jednom cvičišti se potkávají majestátní dogy, malé čivavy i strakatí dalmatini. Psích plemen existuje opravdu velké množství, Kynologický záštitný spolek FCI (Fédération Cynologique Internationale ) jich rozlišuje na 360. A liší se od sebe...