Jak oslavit Velikonoce s kočkou

Je jasné, že letošní Velikonoce nebudou probíhat tak, jak jsme zvyklí a některých tradic se budeme muset holt vzdát. Svátky budeme trávit doma v kruhu těch nejbližších, tak proč do toho nezapojit i naše kočičí společníky?

Oslavy letošních Velikonoc nebudou zřejmě probíhat tak bujaře, jak jsme zvyklí. Není ale důvod, proč je neoslavit poněkud komorněji, jak nám situace dovolí. Abychom si vynahradili tradice, o které přijdeme, zkusme si vymyslet nějaké nové a zapojme do nich i naše mazlíky.

K jaru i Velikonocům bezesporu patří svěží zelená tráva. Spousta domácností velikonoční osení sází. Pokud se vám tato tradice zatím vyhnula a doma máte kočku, letos to napravte! Chlupáči budou mít z porostu obrovskou radost a okamžitě se vrhnou na jeho okusování. Krom zábavy si jím i pročistí žaludek od chlupů. Pokud osejete dostatečně velký truhlík, šelmičky se v něm budou s oblibou válet nebo z něj sledovat dění za oknem.

I když letos možná nevyrazíte koledovat, pomlázka nemusí zůstat nevyužitá. Barevné pentle nebo krepové proužky na proutku vylákají téměř každou kočku ke hře. Chlupáči jistě ocení změnu od klasických prutů s pírky nebo rolničkou. Jen dejte pozor, aby se jim nepodařilo kus fáborku sníst.

Jako skvělá hračka poslouží i obyčejná plastová vajíčka. Ty otevírací můžete naplnit catnipem nebo korálky pro větší atraktivitu. Většina koček si ale vystačí s kutálením prázdných vajec po podlaze a sledováním jejich dráhy, která bude díky oválnému tvaru naproti tak dobře známým míčkům odlišná.

Pokud rádi pečete, nezapomeňte ani na chlupáče. Mazance a vánočky v kočičím jídelníčku sice nemají co dělat, co mazlíčkům ale připravit lahodné masové sušenky? Ani k tomu nebudete potřebovat žádné speciální ingredience, bohatě si vystačíte třeba s oblíbenou masovou konzervou, vajíčky a rýžovou moukou. Stačí jen vše dohromady rozmixovat a nechat péct.

Máte tip na další velikonoční aktivitu pro kočky? Budu ráda, když se podělíte o vaše nápady a navzájem se inspirujeme, ať jsou letošní Velikonoce i za stávajících podmínek co možná nejveselejší.

Související články

Portréty oblíbených plemen doma i ve světě - Korat

Korat je velmi vzácné plemeno, které se ani v Thajsku, své zemi původu, nevyskytuje příliš často. Díky své krásné jemné srsti se stříbřitými odlesky je nezaměnitelný, stejně jako díky svému zvláštnímu charakteru. Toto plemeno určitě stojí za...

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa. 

Jak se žije s vlky, prozrazuje Jiří Andrle

Vlci se od psů v mnohém liší. Kromě více či méně odlišného vzhledu ani neprošli dlouhými lety domestikace a šlechtění. Co Jiřího přivedlo právě k vlkům, jak se liší od psů a jak se s nimi žije, nám v rozhovoru prozradí tento dlouholetý chovatel a...

Možnosti ochrany mazlíků před klíšťaty

Sezóna klíšťat už je v plném proudu, a pokud jste tak ještě neudělali, je nejvyšší čas pořídit mazlíkovi vhodnou ochranu. Jaké možnosti máme, v čem se jednotlivé druhy liší a v čem vidím jejich výhody a nevýhody?

Mondioring aneb psí kruhový trénink

Mondioring, ač pro oko laika může vypadat jednoduše, je bezesporu jednou z nejtěžších kynologických disciplín vůbec. Pes při něm musí být schopen soustředěné práce po dobu až 45 minut, být naprosto perfektně ovladatelný a vše zvládat v pro něj cizím...