Jak oslavit Velikonoce s kočkou

Je jasné, že letošní Velikonoce nebudou probíhat tak, jak jsme zvyklí a některých tradic se budeme muset holt vzdát. Svátky budeme trávit doma v kruhu těch nejbližších, tak proč do toho nezapojit i naše kočičí společníky?

Oslavy letošních Velikonoc nebudou zřejmě probíhat tak bujaře, jak jsme zvyklí. Není ale důvod, proč je neoslavit poněkud komorněji, jak nám situace dovolí. Abychom si vynahradili tradice, o které přijdeme, zkusme si vymyslet nějaké nové a zapojme do nich i naše mazlíky.

K jaru i Velikonocům bezesporu patří svěží zelená tráva. Spousta domácností velikonoční osení sází. Pokud se vám tato tradice zatím vyhnula a doma máte kočku, letos to napravte! Chlupáči budou mít z porostu obrovskou radost a okamžitě se vrhnou na jeho okusování. Krom zábavy si jím i pročistí žaludek od chlupů. Pokud osejete dostatečně velký truhlík, šelmičky se v něm budou s oblibou válet nebo z něj sledovat dění za oknem.

I když letos možná nevyrazíte koledovat, pomlázka nemusí zůstat nevyužitá. Barevné pentle nebo krepové proužky na proutku vylákají téměř každou kočku ke hře. Chlupáči jistě ocení změnu od klasických prutů s pírky nebo rolničkou. Jen dejte pozor, aby se jim nepodařilo kus fáborku sníst.

Jako skvělá hračka poslouží i obyčejná plastová vajíčka. Ty otevírací můžete naplnit catnipem nebo korálky pro větší atraktivitu. Většina koček si ale vystačí s kutálením prázdných vajec po podlaze a sledováním jejich dráhy, která bude díky oválnému tvaru naproti tak dobře známým míčkům odlišná.

Pokud rádi pečete, nezapomeňte ani na chlupáče. Mazance a vánočky v kočičím jídelníčku sice nemají co dělat, co mazlíčkům ale připravit lahodné masové sušenky? Ani k tomu nebudete potřebovat žádné speciální ingredience, bohatě si vystačíte třeba s oblíbenou masovou konzervou, vajíčky a rýžovou moukou. Stačí jen vše dohromady rozmixovat a nechat péct.

Máte tip na další velikonoční aktivitu pro kočky? Budu ráda, když se podělíte o vaše nápady a navzájem se inspirujeme, ať jsou letošní Velikonoce i za stávajících podmínek co možná nejveselejší.

Související články

Králík v bytě: Co vše náš mazlíček potřebuje?

Králíci jsou oblíbenými domácími mazlíčky zejména do městských bytů. Nejsou totiž tolik nároční na místo a navíc nevyžadují častý pohyb venku, například na zahradě. To ale neznamená, že péče o ně je jednoduchá a nevyžaduje čas ani úsilí. O tom, na co...

Úskalí pozitivní motivace při výchově boxerů

Zní to krásně: pejskovi zadáme úkol nebo povel, on jej splní a dostane za to pamlsek nebo odměnu. V ideálním případě to nezůstane pouze u jednoho okamžiku, ale stane se základem celého výcviku pejska, z něhož se pomocí pozitivní motivace stane...

Jak zvládnout separační úzkost psa?

Každý majitel pejska zná pocit, kdy musí odejít z domu například do práce, svého mazlíčka si z nějakého důvodu s sebou vzít nemůže a neví, co se bude dít. Zvládne to pejsek nebo bude štěkat a vyvádět? Takzvaná separační úzkost není jen záležitostí...

Jak překonat strach dětí ze psů?

Strach je pro lidi přirozený a každý se bojí něčeho trochu jiného. Zatímco někoho děsí pavouci, výšky nebo stísněné prostory, někdo se bojí psů. Často se tento druh strachu objevuje u dětí, které ještě nemají svět dokonale prozkoumaný a neznají...