Není konzerva jako konzerva

Kvalitních psích konzerv najdeme na trhu nespočet. Co vše bychom měli při výběru zohlednit, abychom sáhli po té správné?

V první řadě bychom si při výběru psí konzervy měli položit otázku, jestli hledáme jen doplněk stravy, nebo kompletní krmivo. Hned tady se totiž konzervy dělí do dvou kategorií se zcela odlišnými určeními použití. 

Jak už z názvu vyplývá, složení kompletního mokrého krmiva je koncipováno tak, aby psovi poskytovalo všechny potřebné živiny. Kromě masa v takových konzervách tedy najdete i přílohu, například v podobě brambor nebo rýže. Složení dále obsahuje i ovoce, zeleninu, bylinky nebo minerály. 

Zato 100% masové konzervy jsou jen krmivem doplňkovým, když chcete pejskovi ke granulím “přilepšit”. Jak poznat kvalitní konzervu jsem se více rozepsala zde, dnes se podíváme spíš na to, z čeho všeho můžeme vybírat.

V obou zmíněných kategoriích najdeme monoproteinové konzervy. Ty mají ve složení jen jeden druh masa - svaloviny a vnitřností. Snižuje to riziko potravinových alergií i intolerance. Vhodné jsou také pro psy s citlivým zažíváním. Pokud tedy vybíráte 100% monoproteinovou konzervu, měli byste sáhnout po stejném druhu masa, jaké má pes v granulích. 

Dál můžeme konzervy rozdělit na kousky masa, paté a paté s kousky. Paštiky jsou vhodnější pro štěňata, seniory, psy s citlivým zažíváním, alergiemi,  potravinovou intolerancí nebo pro psy s problémy se zuby. Skvěle ale poslouží i v případě, kdy potřebujeme psa zavodnit. Stačí jen přimíchat trochu vody. Paté s kousky masa zas mohou ocenit pejsci, co neradi rosol, který často najdete v konzervách s kusy masa. 

Zmíním tu ještě jednu kategorii, a tou jsou dietní konzervy. Jimi bychom měli ovšem krmit pouze v případě, že byl náš pes vyšetřen veterinářem a konkrétní dieta mu byla doporučena. Sami bychom se do žádného experimentování s nimi neměli pouštět. 

Jaké konzervy preferujete vy a váš psí parťák? Je pro vás důležité jen složení, nebo i konzistence? 

Související články

Jak správně krmit fenku, která je březí?

Máte doma fenku, která je březí, nebo se připravujete na krytí? Čeká vás krásné a vzrušující období. Abyste zajistili hladký průběh březosti a samotného porodu, je potřeba myslet na to, že správná výživa a péče je zásadní pro to, aby fenka přivedla...

Pes diabetik – jak se o něj starat

Cukrovka není jen velmi rozšířené tzv. civilizační onemocnění u lidí, ale mohou jí trpět i naši čtyřnozí parťáci. Odhaduje se, že cukrovkou trpí zhruba 1 pes z 200. Pokud si ten váš od veterináře odnese tuto diagnózu, nebojte, není to konec světa....

Vyvracíme mýty ve výživě psů

Výživa psů je opředena celou řadou mýtů a polopravd. V tomto článku společně s nutričním specialistou Britu, Martinem Kvášem, uvádíme na pravou míru nejčastější mýty, které kolem psí výživy kolují. Jak je to s těmito mýty doopravdy?   

Zásady správného krmení psů

Chovatelé psů si dnes již většinou velmi pozorně hlídají správné složení a kvalitu krmiva, které dávají svým domácím mazlíčkům. Kromě toho je u krmení potřeba dodržovat také několik zásad, které pomohou zabránit mnoha nepříjemnostem, jako jsou...