Nový trend ve světě mazlíčků - půjčovny psů

V dnešní hektické době spousta lidí od pořízení psa ustupuje kvůli finanční i časové náročnosti péče o něj. Jiní si ho nemohou pořídit třeba ze zdravotních důvodů. Přesto už ale mají možnost nějaký ten čas se psem strávit, právě díky půjčovnám psů. U nás podobnou možnost nabízejí i některé útulky.

V dnešní době se už dá půjčit téměř cokoli, není proto divu, že už došlo i na mazlíčky. Pronajmout si tak můžete i psa ať už na hodinovou procházku, nebo na celý víkend. Tito pronajímaní pejsci většinou prochází psychologickou průpravou, aby je časté střídání majitelů nestresovalo. Jsou vysoce socializovaní a neagresivní. Před půjčením psa ale projdou školením i lidé, aby věděli, jak se k jednotlivým psům chovat.

Nejvíc takových psích půjčoven existuje v Japonsku, najít je ale můžete už i v Americe, Kanadě, Francii nebo Velké Británii. U nás zatím moc takových půjčoven nefunguje, obdobnou službu ale najdete i v některých útulcích, kde jsou většinou za vyvenčení pejsků vděční. Po delší spolupráci a právním ošetření vám ho pak třeba budou i ochotní na několik dní půjčit domů.

Je jasné, že pronajímání psů je hodně diskutované téma. Spousta lidí považuje půjčování živých tvorů za amorální. Na druhou stranu, psům je tak dopřáno více pozornosti a pohybu, než by asi dostali v útulku a prohlubuje se tak i jejich socializace, což může zvyšovat jejich šance na adopci. Pro některé lidi je půjčení si pejska zase skvělou přípravou, pokud uvažují, že dají nějakému trvalý domov. Zjistí, co vše péče o něj obnáší a jak to zvládají. Může to být také skvělou možností jak zjistit, jestli je dítě, které si pesana přeje, už dostatečně vyzrálé a zodpovědné, aby se o něj postaralo a nejde jen o chvilkový rozmar. 

Co si o půjčování psů a jiných mazlíčků myslíte vy? Je v pořádku ho provozovat i jako byznys, nebo je obhájitelné jen venčení útulkáčů? Nebo i to vám nepřijde v pořádku?

Související články

Jak začít s dogdancingem

Možná někoho z vás tenhle psí sport láká, ale máte mnoho otázek na to, abyste se odhodlali s ním začít. Bude to mého parťáka bavit? Mám k tomu dostatečné pohybové vlohy? Kdy začít, není moc brzy nebo příliš pozdě? Možná vám k rozhodnutí pomůže tento...

Portréty oblíbených plemen doma i ve světě - Korat

Korat je velmi vzácné plemeno, které se ani v Thajsku, své zemi původu, nevyskytuje příliš často. Díky své krásné jemné srsti se stříbřitými odlesky je nezaměnitelný, stejně jako díky svému zvláštnímu charakteru. Toto plemeno určitě stojí za...

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa.