Pár tipů, co dát mazlíkům pod stromeček

Vánoce jsou už vážně za dveřmi, je na čase dokoupit poslední dárky a začít s jejich balením. Nezapomněli jste při tom všem shonu i na čtyřnohé členy rodiny? Pokud ano, ještě máte čas to napravit. Jestli se nechcete zdržovat vymýšlením, tady najdete pár tipů na dárky, které mazlíkům jistě udělají radost.

Já každoročně doma mám i kočičí a psí verzi adventního kalendáře. Ne že bych tedy nějaké hotové pořizovala, prostě jen koupím pár sáčků kvalitních pamlsků a každý den parťákům pár kousky přilepším. Samozřejmě na ně nezapomínám ani s dárky pod stromečkem. Pesan se už stal zběhlým trhačem balicího papíru a rozbalování dárků si užívá stejně jako my.

A co jsem tedy letos těm mým čtyřnožcům pořídila a po čem jsem koukala? Kočce jsem dokoupila pár těch klasik, které nikdy neomrzí a které přes rok stihla zlikvidovat. Patří mezi ně myšky (nejraději má ty s ocásky z peří), udice (i zde jsou nejoblíbenější právě ty péřové) a laserové ukazovátko. Tím se konec konců baví nejen kočka, ale i pes. Vedle myšek je u nás hodně oblíbený ještě ptáček s pravým peřím, který při pohybu vydává realistický zvuk. Jestli doma máte lovce každým coulem, jistě s touto hračkou nesáhnete vedle.

Výbornou volbou jsou tzv. “chytré hračky”, které kočičáka zabaví v době vaší nepřítomnosti. Navíc mají vyšší pořizovací hodnotu, takže Vánoce mohou být tím pravým časem k jejich nákupu. Patří sem například různé automatické lasery nebo hřiště se schovávající se myškou.

Jestli doma ještě nemáte koulodráhu, je načase ji pořídit! S ní si vyhraje i ten největší lenoch. Když ji spojíte do kruhu, lehne si prostě dovnitř, packou rozběhne míček a pak už ho jen drobnými pohyby popohání, když jede kolem. Vyřádí se u ní ale i ty nejaktivnější koťata, které budou naopak míček neodbytně sledovat.

Kočku jistě potěší i hlavolam, ze kterého může dostávat pamlsky, bublifuk s catnipem nebo cat kicker, který ocení hlavně kočičí bojovníci. A co si budeme povídat, největší radost budou mít stejně z krabic a mašlí z rozbalených dárků.

Vánoce mohou být skvělou příležitostí k doplnění stavu míčků a jiných aportovacích hraček, které přes rok pesan ztratil nebo rozkousal. Nadšený pak bude z automatického házeče míčků, pokud tedy máte zahradu nebo alespoň dostatečně dlouhou chodbu. 

Skvělou volbou budou i dentální hračky. Většinou fungují na principu strukturovaného povrchu, který masíruje psí dásně a čistí chrup. Pro milovníky vody pak sáhněte po hračkách plovoucích. K zabavení i trénování hlavy skvěle poslouží hlavolamy na dolování pamlsků nebo různé interaktivní hračky. Dnes už jich je na trhu tolik, že si vybere každý podle svého vkusu i cenových možností. 

Jaké dárky jste svým mazlíkům letos pořizovali vy? Máte nějaký must have dárek, který žádný rok pod stromečkem nemůže chybět?

Související články

Jak začít s dogdancingem

Možná někoho z vás tenhle psí sport láká, ale máte mnoho otázek na to, abyste se odhodlali s ním začít. Bude to mého parťáka bavit? Mám k tomu dostatečné pohybové vlohy? Kdy začít, není moc brzy nebo příliš pozdě? Možná vám k rozhodnutí pomůže tento...

Portréty oblíbených plemen doma i ve světě - Korat

Korat je velmi vzácné plemeno, které se ani v Thajsku, své zemi původu, nevyskytuje příliš často. Díky své krásné jemné srsti se stříbřitými odlesky je nezaměnitelný, stejně jako díky svému zvláštnímu charakteru. Toto plemeno určitě stojí za...

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa.