Pražské psí akce listopadu

V listopadu se koná překvapivě hodně akcí pro psy. Ať už jde o závody nebo výstavy. Zvláště v Praze je pak z čeho vybírat. Podívejte se, kam můžete se svým pejskem před zimou ještě vyrazit.  

Několik listopadových akcí máme už za sebou, třeba závody Cross people dog racing. Stále se ale na spoustu akcí můžeme těšit. 

16.11 nás na Praze 4 čeká Dokonalá sobota. Po celý den poběží přednášky zejména na téma zdraví psa - jak toho fyzického, tak psychického. Můžete se tu dozvědět spoustu zajímavých věcí o samoléčbě, přenosu nálad i nemocí z člověka na zvíře nebo také, jak v klidu přežít Silvestr. Nebude chybět ani veškeré vybavení na zoofarmakognozii. Podíl z výtěžku navíc poputuje na podporu Home4Pets z.s., sítě domácích depozit.

Ten samý den můžete vyrazit i na seminář První pomoc psa pro BULL plemena. Na svém pejskovi se tu mimo jiné naučíte obvazové techniky, resuscitaci, zjišťování aktuálního zdravotního stavu psa nebo jak se zachovat při poranění břišní dutiny. Odborníci vám také poradí, co dělat při pozření cizího tělesa. Na konci semináře obdržíte certifikát o jeho absolvování. 

24.11 můžeme na Chodově navštívit Listopadovou umisťovací výstavu koček a povídání o psech. Kromě kočiček k adopci z útulků, spolků a depozit se můžete těšit i na charitativní krámky, veterinární poradnu i akce pro děti (třeba malování na obličej). 

Poslední listopadovou akcí v hlavním městě je Pejskárium konference II - Mise: Šťastný pes, která se koná 30.11 ve smíchovském Impact Hubu. Čekají vás tu celodenní přednášky, praktické workshopy i networking. Potkáte zde i spoustu známých osobností z psího světa, trenérů a psích fotografů. Přednášky se budou týkat různých témat, od psí aromaterapie, přes hlavolamy až k dogfitness a zimním sportům. Na jednom z workshopů si zas budete moci vyrobit vánoční dárek pro svého psího parťáka. 

Víte o nějaké další zajímavé listopadové akci, která unikla mé pozornosti? A plánujete na nějakou jít?

Související články

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa. 

Jak se žije s vlky, prozrazuje Jiří Andrle

Vlci se od psů v mnohém liší. Kromě více či méně odlišného vzhledu ani neprošli dlouhými lety domestikace a šlechtění. Co Jiřího přivedlo právě k vlkům, jak se liší od psů a jak se s nimi žije, nám v rozhovoru prozradí tento dlouholetý chovatel a...

Možnosti ochrany mazlíků před klíšťaty

Sezóna klíšťat už je v plném proudu, a pokud jste tak ještě neudělali, je nejvyšší čas pořídit mazlíkovi vhodnou ochranu. Jaké možnosti máme, v čem se jednotlivé druhy liší a v čem vidím jejich výhody a nevýhody?

Mondioring aneb psí kruhový trénink

Mondioring, ač pro oko laika může vypadat jednoduše, je bezesporu jednou z nejtěžších kynologických disciplín vůbec. Pes při něm musí být schopen soustředěné práce po dobu až 45 minut, být naprosto perfektně ovladatelný a vše zvládat v pro něj cizím...

I pes může mít alergii na pyl

Tento čas je krom užívání si sluníčka a probouzející se přírody pro mnohé spojený i s nepříjemnými alergickými reakcemi. Napadlo vás ale někdy, že na pyl může být alergický i váš psí parťák? Jak to poznat a co dělat?