Jak skladovat mokré krmivo?

Na skladování granulí už jsme se podívali, teď přišel čas na konzervy a kapsičky. Ne vždy je totiž spotřebujeme celé naráz. Důležité ale je i správné skladování neotevřeného krmiva.

Pokud váš pes nebo kočka spořádá konzervu na posezení, máte o starost méně. Někdo se právě kvůli tomu, aby nemusel otevřené krmivo skladovat do druhého dne, rozhodne používat kapsičky. Jsou ale i tací čtyřnožci, co mají maso jen jako přilepšení ke granulím a zůstane jim otevřená i ta kapsička. Každopádně pro udržení kvality je důležité i skladování neotevřeného mokrého krmiva. 

Nejdříve je, stejně jako u granulí, třeba zkontrolovat dobu spotřeby jednotlivých konzerv a kapsiček a rozhodně ji neprošvihnout. Pro skladování se nejlépe hodí suché místo bez větších výkyvů teplot. Také by na něj neměly dopadat přímé sluneční paprsky. Teplota by neměla klesnout blízko k nule ani vystoupat moc vysoko. Přesné pokyny byste měli najít na etiketě jednotlivých výrobků. 

Pokud se blíží doba spotřeby, někoho může napadnout konzervy nebo kapsičky zamrazit. To ovšem není moc vhodné. Mrazem se totiž mění struktura i chuť. Vybíravější psi je pak ani nesní. Pokud ale nejde jinak, je to pořád lepší řešení, než je vyhazovat. Maso ovšem rozdělte do sáčků po jednotlivých porcích a spotřebujte je do měsíce. 

Po otevření se způsob skladování samozřejmě mění. Kapsičku nebo konzervu co nejlépe uzavřete, abyste omezili přísunu vzduchu, a umístěte ji do chladničky. Na konzervy není od věci pořídit si speciální plastové víčko. Kvůli možné kontaminaci je vhodnější uchovávat mokré krmivo v původním obalu a vždy ho odebírat čistou lžící. Obecně platí, otevřené mokré krmivo spotřebujte do 5 - 7 dní. Já bych doporučila ze zkušenosti maximálně dny tři. 

A co dělat s nedojedeným masem v misce? U nás doma se to tedy nikdy nestalo, ale slyšela jsem o tom, že se to občas může i stát. Po čtyřech hodinách ho zlikvidujte. Déle už hrozí kontaminace bakteriemi. Proto ho také nikdy neukládejte k pozdější konzumaci. Nezapomeňte také na to, že misku byste měli ze stejného důvodu po každém jídle umýt.

Co vy, krmíte konzervami nebo kapsičkami? A vadí vašim mazlíčkům jíst studené maso z lednice a musíte ho před konzumací nechat odpočívat? Tip, jak toto urychlit, je vodní lázeň, vyzkoušejte to.

Související články

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa. 

Jak se žije s vlky, prozrazuje Jiří Andrle

Vlci se od psů v mnohém liší. Kromě více či méně odlišného vzhledu ani neprošli dlouhými lety domestikace a šlechtění. Co Jiřího přivedlo právě k vlkům, jak se liší od psů a jak se s nimi žije, nám v rozhovoru prozradí tento dlouholetý chovatel a...

Možnosti ochrany mazlíků před klíšťaty

Sezóna klíšťat už je v plném proudu, a pokud jste tak ještě neudělali, je nejvyšší čas pořídit mazlíkovi vhodnou ochranu. Jaké možnosti máme, v čem se jednotlivé druhy liší a v čem vidím jejich výhody a nevýhody?

Mondioring aneb psí kruhový trénink

Mondioring, ač pro oko laika může vypadat jednoduše, je bezesporu jednou z nejtěžších kynologických disciplín vůbec. Pes při něm musí být schopen soustředěné práce po dobu až 45 minut, být naprosto perfektně ovladatelný a vše zvládat v pro něj cizím...

I pes může mít alergii na pyl

Tento čas je krom užívání si sluníčka a probouzející se přírody pro mnohé spojený i s nepříjemnými alergickými reakcemi. Napadlo vás ale někdy, že na pyl může být alergický i váš psí parťák? Jak to poznat a co dělat?