Dopřejte svému pejskovi masáž

V dnešní době můžeme našim psím mazlíkům poskytnout i zvláštnější výdobytky než masáže. Zajít si mohou třeba na pedikúru či si zamlsat do psí cukrárny. U masáží ovšem nejde jen o rozmar. Pesanovi totiž dopomáhají k duševní i fyzické pohodě.

Druhů psích masáží existuje hned několik - dornova metoda, rekondiční, sportovní či čistě relaxační. Stejně jako je tomu u klasických lidských masáží, důvodů k nim může být mnoho. Ať už je absolvujeme čistě jen pro uvolnění a pohodu, nebo např. pro zdravotní účely. Obecně ale můžeme říct, že nám, stejně jako psům, ulevují od napětí (je jedno jestli svalového, nebo psychického). 

Svalové bolesti psů jsou dosti podceňovaným tématem. Přitom potíže vzniknou často lehce - úrazem či přílišným a opakovaným pohybem. Je tomu tak zejména proto, že pes si prostě nestěžuje. Touha po pohybu, přírodě i společně stráveném času je u zvířete dlouho silnější než bolest. Přitom i čtyřnozí přátelé, stejně jako my, potřebují po pohybu i dostatečnou rekonvalescenci.

Taková dobře provedená masáž může vyřešit problém s mobilitou, pomáhá předcházet zranění, umožňuje rychlejší regeneraci a přispívá k lepšímu zdravotnímu stavu psa. Každý páníček se může naučit specifické masáže sám. Nejprve je ale třeba navštívit zkušeného terapeuta či lektora s dostatečným vzděláním a znalostmi, který vám poradí, jak na to. Špatně zvolený druh masáže nebo provedená technika by psovi spíše uškodila. Profesionální terapeut by měl z chování a pohybů psa přesně určit, co je v jeho těle špatně a co ho bolí.

Masáže se nehodí jen pro pracovní a sportovní typy psů. Ocení je také hafani, kteří nemají tolik pohybu. Odborná péče slouží totiž jako prevence problémů a se svými mazlíčky si utužíte vzájemný vztah. Masáže mají také blahodárný vliv na psychiku psa a dosahují skvělých výsledků u bázlivých psů a stresařů. 

Kromě svalů je tento relax dále prospěšný i pro šlachy, fascie (blanité pouzdro svalů), podkoží a kůži. Samotné svaly nejen uvolňuje, udržuje pružné a výkonné, ale podporuje v nich i látkovou výměnu a zajišťuje dostatek kyslíku. Prokrvené tkáně pak mají tendenci k rychlejšímu hojení.

Má už váš pejsek nějakou masáž za sebou? Pokud nad tím zatím jen přemýšlíte, neváhejte. Pejskovi to přinese spoustu benefitů a bude vám jistě vděčný.

Související články

Jak začít s dogdancingem

Možná někoho z vás tenhle psí sport láká, ale máte mnoho otázek na to, abyste se odhodlali s ním začít. Bude to mého parťáka bavit? Mám k tomu dostatečné pohybové vlohy? Kdy začít, není moc brzy nebo příliš pozdě? Možná vám k rozhodnutí pomůže tento...

Portréty oblíbených plemen doma i ve světě - Korat

Korat je velmi vzácné plemeno, které se ani v Thajsku, své zemi původu, nevyskytuje příliš často. Díky své krásné jemné srsti se stříbřitými odlesky je nezaměnitelný, stejně jako díky svému zvláštnímu charakteru. Toto plemeno určitě stojí za...

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa.