Co jsou to funkční pamlsky

Pokud chcete dát psovi víc než jen kus dobroty, odměnu nebo pochvalu, ale rádi byste, aby pamlsek psovi i nějak přispěl ke zdraví, je čas poohlédnou se po funkčních pamlscích. Jde vlastně o doplněk stravy a pamlsek v jednom, jak už jejich název napovídá, a je z čeho si vybírat.

Funkční pamlsky jsou celkem novinkou a já jsem z nich dost nadšená. Jejich hlavní výhodu vidím v tom, že jsou vhodné i pro psy se speciálními stravovacími potřebami, ať už jde o parťáky s potravinovou intolerancí, psí seniory nebo třeba pro ty s chronickým onemocněním.

Neobsahují totiž žádné obiloviny ani brambory, naopak jsou do nich podle druhu přidány funkční složky, jako jsou například laktobacily, fluvinové kyseliny (pomáhají vstřebávat živiny, aby nic nepřišlo nazmar), extrakt z cukrového melounu (bohatý zdroj antioxidantů) nebo různé byliny či minerály. O pamlsky tedy už nemusí být ochuzeni ani pejsci se speciální klinickou dietou.

Nejde tedy jen o pamlsek, má přidanou hodnotu ve formě zdravotního benefitu. A co víc by si člověk pro svého psa mohl přát, než ho odměňovat chutnou, masitou a navíc i zdravou pochoutkou. Podle mě geniální nápad. Navíc druhů je vážně plno a můžete je střídat podle aktuální potřeby. U nás zrovna jedou ty, které obsahují byliny s antiparazitárním účinkem. 

Mineral functional snack jsou například velmi vhodné pro březí a kojící feny a štěňata, která mají vyšší nároky na minerály. Pochoutky řady Imunity jsou zase obohaceny o vitamin C a laktobacily, Mobility o glukosamin a další látky k podpoře kloubů a chrupavek a Recovery obsahují aminokyseliny a vitamíny napomáhající rychlému zotavení po sportu.

Mimo tyto najdete i ty pro zdravé zuby, zdravou kůži a srst, pro tělesnou harmonizaci, udržení optimální tělesné váhy pro psy se sklonem k obezitě nebo kondice pro aktivní sportovce. 

Pamlsky můžete střídat podle aktuální situace nebo je mezi sebou různě kombinovat. V určitých případech jimi jde i plně nahradit podávaný doplněk stravy. Kvalitou složení i poměrem živin se navíc vyrovnají superprémiovému krmivu. 

Co vy, už jste nějaký funkční pamlsek vyzkoušeli? A co na ně říkali pesani, chutnal jim?

Související články

Jak začít s dogdancingem

Možná někoho z vás tenhle psí sport láká, ale máte mnoho otázek na to, abyste se odhodlali s ním začít. Bude to mého parťáka bavit? Mám k tomu dostatečné pohybové vlohy? Kdy začít, není moc brzy nebo příliš pozdě? Možná vám k rozhodnutí pomůže tento...

Portréty oblíbených plemen doma i ve světě - Korat

Korat je velmi vzácné plemeno, které se ani v Thajsku, své zemi původu, nevyskytuje příliš často. Díky své krásné jemné srsti se stříbřitými odlesky je nezaměnitelný, stejně jako díky svému zvláštnímu charakteru. Toto plemeno určitě stojí za...

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa.