S morčetem na cestách

Cestování samo o sobě pro některé znamená radost, ale i trochu stresu. Abych na nic nezapomněla a taky aby vše probíhalo podle plánu. Co když se ale na cestu vydám se svým malým kamarádem morčetem? Společně se podíváme, na co bychom neměli při cestování s hlodavčími chlupáči zapomenout.

Při plánování cesty záleží předně na tom, na jak dlouhou dobu z domu odjíždíte. Pokud se jedná o jednu víkendovou noc, tak ani nemusíte řešit, jak to uděláte s vaším malým mazlíčkem. Důležité je mu zajistit dostatek jídla a pití. To znamená, že mu napěchujte granulemi a zeleným ovsem seník a napáječku s vodou.

Pokud však odjíždíte na delší dobu a nemáte nikoho, kdo by morče po dobu vaší nepřítomnosti obstaral, tak byste ho určitě neměli nechávat samotného a raději ho vzít s sebou. Morčata sami o sobě jsou dosti náchylná ke stresu, proto při cestování buďte ohleduplní k jeho potřebám. Nejlepší je morčátko na cestu umístit do malé klece nebo přepravky, kde bude mít co největší pohodlí.

Co se týká vybavení přepravního boxu, tak bychom tam neměli zapomenout umístit vhodnou zeleninu, jako je mrkev, paprika, která má v sobě hodně vody, salát, polníček a další. Horší je to s pitím, protože k některým přepravkám nejde přichytit pítko. Vodu tak do malého kamaráda dostanete během cesty například prostřednictvím vodnaté zeleniny, jako je již zmíněná paprika. Můžete mít připravenou i mističku a při zastávkách dávat morčátku napít. Seno se doporučuje průběžně doplňovat, ale nezahltit jím celou přepravku. Úplně stačí drobný chomáč. 

Samozřejmě je také důležité to, kam morčátko v autě umístíte. Určitě není dobré dávat přepravku do kufru auta. Většinou tam bývá větší teplo, a navíc přepravku s naším miláčkem nemáme pod kontrolou. Jako nejvhodnější místo se jeví buď si dát přepravku pod nohy, nebo vedle sebe na sedačku. Není bezpečné za jízdy s klecí nebo přepravkou a morčetem jakkoliv manipulovat nebo ji vyndavat.

V průběhu cesty určitě myslete na to, že je potřeba dělat přestávky, aby se malý chlupáček proběhl nebo doplnil tekutiny, které mu průběžně nabízejte. Přeci jenom má na rozdíl od nás srst a je mu dříve horko. To zejména platí při cestách do teplých krajin. Není od věci myslet i na léky, kterými zaženete jeho případnou nevolnost. Zejména se jedná o léky na průjem nebo trávení.

Tak teď už jenom šťastnou cestu!

A jaké jsou vaše zkušenosti z cest? A jaké přepravky používáte?

Související články

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa. 

Jak se žije s vlky, prozrazuje Jiří Andrle

Vlci se od psů v mnohém liší. Kromě více či méně odlišného vzhledu ani neprošli dlouhými lety domestikace a šlechtění. Co Jiřího přivedlo právě k vlkům, jak se liší od psů a jak se s nimi žije, nám v rozhovoru prozradí tento dlouholetý chovatel a...

Možnosti ochrany mazlíků před klíšťaty

Sezóna klíšťat už je v plném proudu, a pokud jste tak ještě neudělali, je nejvyšší čas pořídit mazlíkovi vhodnou ochranu. Jaké možnosti máme, v čem se jednotlivé druhy liší a v čem vidím jejich výhody a nevýhody?

Mondioring aneb psí kruhový trénink

Mondioring, ač pro oko laika může vypadat jednoduše, je bezesporu jednou z nejtěžších kynologických disciplín vůbec. Pes při něm musí být schopen soustředěné práce po dobu až 45 minut, být naprosto perfektně ovladatelný a vše zvládat v pro něj cizím...

I pes může mít alergii na pyl

Tento čas je krom užívání si sluníčka a probouzející se přírody pro mnohé spojený i s nepříjemnými alergickými reakcemi. Napadlo vás ale někdy, že na pyl může být alergický i váš psí parťák? Jak to poznat a co dělat?