Mokré krmivo jako vhodná alternativa na cesty

Jezdíme na výlety, na dovolené a někteří z nás i na psí soustředění a tábory. Jak řešit stravování psího chlupáče mimo domov? Pokud je vám sympatická myšlenka přirozené masové stravy, konzervy pro psy jsou skvělou alternativou ke granulím. A na cestách je ocení nejen příznivci barfování.

Žijeme aktivně a zdravě. Nebo se o to alespoň snažíme. A v souvislosti s tím přemýšlíme nejen o tom, co jíme my sami, ale také o tom, čím krmíme své psí lásky. Už i do Česka dorazil trend barfování. Jde o metodu výživy založenou na krmení syrovým masem. Slovo barf pochází z anglického spojení “born again raw feeders” do češtiny přeloženého jako znovuzrozen krmit syrově. Výhodám a nevýhodám barfování se ale pověnujeme jindy, dnes se podíváme, čím krmit na cestách, ať už jste fanoušky přirozené stravy, nebo ne :).

Když totiž plánujeme cestu pryč, dřív nebo později budeme muset řešit, jak zajistit krmení mimo domov. Hodně bude záležet na tom, kam a čím jedeme a taky jak velkého máme psího chlupáče. Stejně tak záleží na tom, jaké jsou tam podmínky pro uchovávání krmiva a jestli není lepší jej pořídit až tam. Tím se ale vystavujeme riziku, že změna pejskovi nemusí sednout a mohl by z toho mít žaludeční potíže.

Holistická granulová krmiva sice psovi zajistí kompletní výživu i na cestách, ale pokud máte doma většího chlupáče a chystáte se na delší cestu, tak abyste si vzali s sebou rovnou celý pytel. Proto ať už krmíte granulemi, nebo třeba i barfujete, dobrou alternativou může být konzervovaná potrava. Kvalitní monoproteinové masové plechovky díky vysokému obsahu masa a všem potřebným vitamínům a minerálům poskytují vše, co psí organismus na cestách potřebuje.

Navíc jsou konzervy na cesty jak dělané. V jednoduchosti je totiž krása, a tak dnešní konzervy mají jednoduché použití. Jsou relativně skladné (rozhodně skladnější než pytel granulí :)). Vydrží navíc téměř cokoliv a jsou trvanlivé. 100% masové konzervy a třeba i salámy se uchovávají v pokojové teplotě, což je jejich velkou výhodou. Stejně jako to, že je zakoupíte v různých gramážích podle toho, jaká je krmná dávka vašeho pejska. Skladování a převoz jsou tudíž naprosto pohodové.

Jednou z nevýhod, pokud jdeme pouze s batohem a cestujeme veřejnou dopravou, může být jejich váha. I když to platí spíše v porovnání se sušeným masem než s granulovým krmivem. Proti konzervám také může někdo namítnout, že jsou relativně drahé. Na druhou stranu já osobně si ráda za kvalitu připlatím a na psích chlupáčích rozhodně nešetřím, když vím, že investuju do kvality. Kvalitní konzervy by měly obsahovat přesně určené maso nebo více druhů masa, přílohu - ideálně brambory nebo batáty, ovoce nebo zeleninu a bylinky, ale také lososový olej bohatý na omega mastné kyseliny.

Ovšem nezapomeňte vyzkoušet, jestli bude novinka vašemu psímu parťákovi vyhovovat, a to ještě před cestou.

Čím pejsky krmíte na cestách vy? Máte nějaké ozkoušené tipy?

 

Související články

Jak začít s dogdancingem

Možná někoho z vás tenhle psí sport láká, ale máte mnoho otázek na to, abyste se odhodlali s ním začít. Bude to mého parťáka bavit? Mám k tomu dostatečné pohybové vlohy? Kdy začít, není moc brzy nebo příliš pozdě? Možná vám k rozhodnutí pomůže tento...

Portréty oblíbených plemen doma i ve světě - Korat

Korat je velmi vzácné plemeno, které se ani v Thajsku, své zemi původu, nevyskytuje příliš často. Díky své krásné jemné srsti se stříbřitými odlesky je nezaměnitelný, stejně jako díky svému zvláštnímu charakteru. Toto plemeno určitě stojí za...

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa.