Masové konzervy pro psy nejen jako ideální doplněk stravy

Má váš pes citlivé zažívání, trpí alergiemi, nebo potravinou intolerancí? Nebo chcete prostě jen vsadit na prevenci? Řešením pro zajištění správné výživy a hydratace může být takzvané mokré krmivo, tedy jednodruhové masové konzervy. V čem je hlavní výhoda masa a paté v konzervě?

Někteří pejsci se již narodí s citlivým zažíváním, jiným se to může přihodit v průběhu života. Může se u nich také časem projevit alergie na nějakou složku krmiva, které doposud vesele baštili a my ho považovali za vhodné. Přesně pro takové případy se buď jako doplněk klasického suchého krmiva (granulí), nebo v některých případech také jako jeho plná náhrada, mohou hodit masové konzervy.

Důležité je, aby byla konzerva skutečně založená na svalovině a vnitřnostech. To totiž odpovídá přirozené stravě psů, zároveň to organismus zbytečně nezatěžuje a ten tak dostane přesně to, co potřebuje ke svému správnému fungování. Pro ty citlivé je lepší volit takzvané monoproteinové konzervy - tedy takové, které obsahují pouze jeden druh masa, svaloviny a vnitřností. Masová složka by měla být doplněna buď rýží, nebo batáty v případě, že jde o konzervu s přílohou.

Obecně tato kombinace monoproteinu, tedy jednoho druhu masa, a hypoalergenní přílohy, snižuje riziko alergií a potravinové intolerance. Sladké brambory mají navíc pozitivní vliv na zdraví trávicího traktu, podporují činnost imunity a pomáhají regulovat hladinu krevního cukru. Můžete je tak dávat vašemu pejskovi i preventivně, abyste se u něj riziko alergie nebo potravinové intolerance snížilo.

Výhodou masových konzerv také je, že velmi často na rozdíl od granulí chutnají i pejskům, kteří jsou jinak vybíraví, nebo prostě nemají takový apetit jako jiní. Zároveň organismus těchto pejsků dostane z masa všechny potřebné bílkoviny, které ke správnému rozvoji tělo čtyřnohého psího parťáka potřebuje. Různé živočišné tkáně obsažené v kvalitní masové konzervě totiž přinášejí i různé zdroje bílkovin.

To, co byste si určitě měli pohlídat, je, aby konzerva obsahovala vysoký podíl kvalitního masa a aby bylo maso dobře zpracované. Já pro své chlupáče jako doplněk ke granulím, abych například při zátěži pomohla doplnit příjem krmiva a doplnit tekutiny, beru masové bezlepkové konzervy. Koukám také na to, jestli obsahují lososový olej - ten slouží především jako zdroj Omega 3 mastných kyselin - a jsou bez soji a bez GMO (geneticky modifikovaných surovin).

Na trhu dnes bez problémů seženete i masové konzervy pro štěňata. Pokud se vám zdá, že vaše psisko roste ve správného gurmána, můžete masovou konzervu vyzkoušet. Myslím, že kouskům masa s částmi vnitřností upravených v paté určitě neodolá ani to nejmlsnější štěně :).

A co vy, krmíte chlupáče jen suchým krmivem, nebo dáváte také masové konzervy?

Související články

Co obnáší být figurantem při psí obraně

Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika? Na vše okolo toho, co být...

Když psa uštkne zmije

Hadi a štíři prý vylézají na svatého Jiří. Ten už svátek dávno oslavil, a není tedy divu, že při procházce v přírodě nebo i na zahradě můžeme potkat ještěrku nebo hada. Ti se stoupající teplotou již opustili své podzemní úkryty určené k přezimování....

Bikejöring – psí spřežení trochu jinak

Bikejöring není obyčejný běh psa vedle kola. Pes je při tomto sportu v zápřahu, podobně jako u psího spřežení. Jaké vybavení k němu potřebujete, pro jaké psy se hodí, ale třeba i jak probíhá závod prozradí známý slovenský musher Marcel Dučák.

5 způsobů jak přimět kočku cvičit

Kočičí obezita je vážný zdravotní problém. Skvělým způsobem, jak proti ní bojovat, je kromě kvalitní vyvážené stravy i cvičení. Přesvědčit ale kočku k pohybu nemusí být tak jednoduché, jako je tomu u psa. 

Jak se žije s vlky, prozrazuje Jiří Andrle

Vlci se od psů v mnohém liší. Kromě více či méně odlišného vzhledu ani neprošli dlouhými lety domestikace a šlechtění. Co Jiřího přivedlo právě k vlkům, jak se liší od psů a jak se s nimi žije, nám v rozhovoru prozradí tento dlouholetý chovatel a...

Možnosti ochrany mazlíků před klíšťaty

Sezóna klíšťat už je v plném proudu, a pokud jste tak ještě neudělali, je nejvyšší čas pořídit mazlíkovi vhodnou ochranu. Jaké možnosti máme, v čem se jednotlivé druhy liší a v čem vidím jejich výhody a nevýhody?

Mondioring aneb psí kruhový trénink

Mondioring, ač pro oko laika může vypadat jednoduše, je bezesporu jednou z nejtěžších kynologických disciplín vůbec. Pes při něm musí být schopen soustředěné práce po dobu až 45 minut, být naprosto perfektně ovladatelný a vše zvládat v pro něj cizím...

I pes může mít alergii na pyl

Tento čas je krom užívání si sluníčka a probouzející se přírody pro mnohé spojený i s nepříjemnými alergickými reakcemi. Napadlo vás ale někdy, že na pyl může být alergický i váš psí parťák? Jak to poznat a co dělat?