Zpět na výpis

Jak oslavit Velikonoce s kočkou

Autor Lucka | Zajímavosti

Oslavy letošních Velikonoc nebudou zřejmě probíhat tak bujaře, jak jsme zvyklí. Není ale důvod, proč je neoslavit poněkud komorněji, jak nám situace dovolí. Abychom si vynahradili tradice, o které přijdeme, zkusme si vymyslet nějaké nové a zapojme do nich i naše mazlíky.

K jaru i Velikonocům bezesporu patří svěží zelená tráva. Spousta domácností velikonoční osení sází. Pokud se vám tato tradice zatím vyhnula a doma máte kočku, letos to napravte! Chlupáči budou mít z porostu obrovskou radost a okamžitě se vrhnou na jeho okusování. Krom zábavy si jím i pročistí žaludek od chlupů. Pokud osejete dostatečně velký truhlík, šelmičky se v něm budou s oblibou válet nebo z něj sledovat dění za oknem.

I když letos možná nevyrazíte koledovat, pomlázka nemusí zůstat nevyužitá. Barevné pentle nebo krepové proužky na proutku vylákají téměř každou kočku ke hře. Chlupáči jistě ocení změnu od klasických prutů s pírky nebo rolničkou. Jen dejte pozor, aby se jim nepodařilo kus fáborku sníst.

Jako skvělá hračka poslouží i obyčejná plastová vajíčka. Ty otevírací můžete naplnit catnipem nebo korálky pro větší atraktivitu. Většina koček si ale vystačí s kutálením prázdných vajec po podlaze a sledováním jejich dráhy, která bude díky oválnému tvaru naproti tak dobře známým míčkům odlišná.

Pokud rádi pečete, nezapomeňte ani na chlupáče. Mazance a vánočky v kočičím jídelníčku sice nemají co dělat, co mazlíčkům ale připravit lahodné masové sušenky? Ani k tomu nebudete potřebovat žádné speciální ingredience, bohatě si vystačíte třeba s oblíbenou masovou konzervou, vajíčky a rýžovou moukou. Stačí jen vše dohromady rozmixovat a nechat péct.

Máte tip na další velikonoční aktivitu pro kočky? Budu ráda, když se podělíte o vaše nápady a navzájem se inspirujeme, ať jsou letošní Velikonoce i za stávajících podmínek co možná nejveselejší.