Zpět na výpis

Pražské psí akce listopadu

Autor Lucka | Sport a cestování

Několik listopadových akcí máme už za sebou, třeba závody Cross people dog racing. Stále se ale na spoustu akcí můžeme těšit. 

16.11 nás na Praze 4 čeká Dokonalá sobota. Po celý den poběží přednášky zejména na téma zdraví psa - jak toho fyzického, tak psychického. Můžete se tu dozvědět spoustu zajímavých věcí o samoléčbě, přenosu nálad i nemocí z člověka na zvíře nebo také, jak v klidu přežít Silvestr. Nebude chybět ani veškeré vybavení na zoofarmakognozii. Podíl z výtěžku navíc poputuje na podporu Home4Pets z.s., sítě domácích depozit.

Ten samý den můžete vyrazit i na seminář První pomoc psa pro BULL plemena. Na svém pejskovi se tu mimo jiné naučíte obvazové techniky, resuscitaci, zjišťování aktuálního zdravotního stavu psa nebo jak se zachovat při poranění břišní dutiny. Odborníci vám také poradí, co dělat při pozření cizího tělesa. Na konci semináře obdržíte certifikát o jeho absolvování. 

24.11 můžeme na Chodově navštívit Listopadovou umisťovací výstavu koček a povídání o psech. Kromě kočiček k adopci z útulků, spolků a depozit se můžete těšit i na charitativní krámky, veterinární poradnu i akce pro děti (třeba malování na obličej). 

Poslední listopadovou akcí v hlavním městě je Pejskárium konference II - Mise: Šťastný pes, která se koná 30.11 ve smíchovském Impact Hubu. Čekají vás tu celodenní přednášky, praktické workshopy i networking. Potkáte zde i spoustu známých osobností z psího světa, trenérů a psích fotografů. Přednášky se budou týkat různých témat, od psí aromaterapie, přes hlavolamy až k dogfitness a zimním sportům. Na jednom z workshopů si zas budete moci vyrobit vánoční dárek pro svého psího parťáka. 

Víte o nějaké další zajímavé listopadové akci, která unikla mé pozornosti? A plánujete na nějakou jít?