Zpět na výpis

Jak skladovat mokré krmivo?

Autor Lucka | Zdraví a strava

Pokud váš pes nebo kočka spořádá konzervu na posezení, máte o starost méně. Někdo se právě kvůli tomu, aby nemusel otevřené krmivo skladovat do druhého dne, rozhodne používat kapsičky. Jsou ale i tací čtyřnožci, co mají maso jen jako přilepšení ke granulím a zůstane jim otevřená i ta kapsička. Každopádně pro udržení kvality je důležité i skladování neotevřeného mokrého krmiva. 

Nejdříve je, stejně jako u granulí, třeba zkontrolovat dobu spotřeby jednotlivých konzerv a kapsiček a rozhodně ji neprošvihnout. Pro skladování se nejlépe hodí suché místo bez větších výkyvů teplot. Také by na něj neměly dopadat přímé sluneční paprsky. Teplota by neměla klesnout blízko k nule ani vystoupat moc vysoko. Přesné pokyny byste měli najít na etiketě jednotlivých výrobků. 

Pokud se blíží doba spotřeby, někoho může napadnout konzervy nebo kapsičky zamrazit. To ovšem není moc vhodné. Mrazem se totiž mění struktura i chuť. Vybíravější psi je pak ani nesní. Pokud ale nejde jinak, je to pořád lepší řešení, než je vyhazovat. Maso ovšem rozdělte do sáčků po jednotlivých porcích a spotřebujte je do měsíce. 

Po otevření se způsob skladování samozřejmě mění. Kapsičku nebo konzervu co nejlépe uzavřete, abyste omezili přísunu vzduchu, a umístěte ji do chladničky. Na konzervy není od věci pořídit si speciální plastové víčko. Kvůli možné kontaminaci je vhodnější uchovávat mokré krmivo v původním obalu a vždy ho odebírat čistou lžící. Obecně platí, otevřené mokré krmivo spotřebujte do 5 - 7 dní. Já bych doporučila ze zkušenosti maximálně dny tři. 

A co dělat s nedojedeným masem v misce? U nás doma se to tedy nikdy nestalo, ale slyšela jsem o tom, že se to občas může i stát. Po čtyřech hodinách ho zlikvidujte. Déle už hrozí kontaminace bakteriemi. Proto ho také nikdy neukládejte k pozdější konzumaci. Nezapomeňte také na to, že misku byste měli ze stejného důvodu po každém jídle umýt.

Co vy, krmíte konzervami nebo kapsičkami? A vadí vašim mazlíčkům jíst studené maso z lednice a musíte ho před konzumací nechat odpočívat? Tip, jak toto urychlit, je vodní lázeň, vyzkoušejte to.