Zpět na výpis

Masové konzervy pro psy nejen jako ideální doplněk stravy

Autor Lucka | Zdraví a strava

Někteří pejsci se již narodí s citlivým zažíváním, jiným se to může přihodit v průběhu života. Může se u nich také časem projevit alergie na nějakou složku krmiva, které doposud vesele baštili a my ho považovali za vhodné. Přesně pro takové případy se buď jako doplněk klasického suchého krmiva (granulí), nebo v některých případech také jako jeho plná náhrada, mohou hodit masové konzervy.

Důležité je, aby byla konzerva skutečně založená na svalovině a vnitřnostech. To totiž odpovídá přirozené stravě psů, zároveň to organismus zbytečně nezatěžuje a ten tak dostane přesně to, co potřebuje ke svému správnému fungování. Pro ty citlivé je lepší volit takzvané monoproteinové konzervy - tedy takové, které obsahují pouze jeden druh masa, svaloviny a vnitřností. Masová složka by měla být doplněna buď rýží, nebo batáty v případě, že jde o konzervu s přílohou.

Obecně tato kombinace monoproteinu, tedy jednoho druhu masa, a hypoalergenní přílohy, snižuje riziko alergií a potravinové intolerance. Sladké brambory mají navíc pozitivní vliv na zdraví trávicího traktu, podporují činnost imunity a pomáhají regulovat hladinu krevního cukru. Můžete je tak dávat vašemu pejskovi i preventivně, abyste se u něj riziko alergie nebo potravinové intolerance snížilo.

Výhodou masových konzerv také je, že velmi často na rozdíl od granulí chutnají i pejskům, kteří jsou jinak vybíraví, nebo prostě nemají takový apetit jako jiní. Zároveň organismus těchto pejsků dostane z masa všechny potřebné bílkoviny, které ke správnému rozvoji tělo čtyřnohého psího parťáka potřebuje. Různé živočišné tkáně obsažené v kvalitní masové konzervě totiž přinášejí i různé zdroje bílkovin.

To, co byste si určitě měli pohlídat, je, aby konzerva obsahovala vysoký podíl kvalitního masa a aby bylo maso dobře zpracované. Já pro své chlupáče jako doplněk ke granulím, abych například při zátěži pomohla doplnit příjem krmiva a doplnit tekutiny, beru masové bezlepkové konzervy. Koukám také na to, jestli obsahují lososový olej - ten slouží především jako zdroj Omega 3 mastných kyselin - a jsou bez soji a bez GMO (geneticky modifikovaných surovin).

Na trhu dnes bez problémů seženete i masové konzervy pro štěňata. Pokud se vám zdá, že vaše psisko roste ve správného gurmána, můžete masovou konzervu vyzkoušet. Myslím, že kouskům masa s částmi vnitřností upravených v paté určitě neodolá ani to nejmlsnější štěně :).

A co vy, krmíte chlupáče jen suchým krmivem, nebo dáváte také masové konzervy?