Zpět na výpis

Kitten Lady zachraňuje koťata

Autor Lucka | Zajímavosti

Kitten Lady svou činnost popisuje jako kotěcí advokacii a humánní vzdělávání. Za vším stojí mladá krásná slečna Hannah Shaw. Je záchranářkou koťat, šíří principy humanity a je neochvějným obhájcem práv zvířat. Svůj život se rozhodla věnovat právě hledání nových způsobů jejich ochrany. Její projekt Kitten Lady usiluje o vytvoření globální změny ve způsobu, jakým vnímáme a léčíme nejmenší a nejvíc bezbranné kočky - sirotčí koťata.

Škála jejích aktivit je opravdu široká - připravuje vzdělávací a tréninkové materiály, vede instruktážní workshopy a poskytuje poradenské služby. To vše, aby pomáhala jednotlivcům i útulkům učit se, jak zachraňovat kotěcí životy. A to navíc v zábavném a poutavém formátu.

Hannah byla představena jako hostující expert na My Cat From Hell v Animal Planet, její práce byla dokonce profilována v časopisech People Magazine a Cosmopolitan i dalších médiích po celém světě. A že jich nebylo zrovna málo. Roku 2017 získala ocenění Advokát roku udělovanou CatCon Worldwide.

Díky svému sdílení inspirativních i rozkošných obrazů z každodenního života kotěcího advokáta a pečovatele na Facebooku a Instagramu a vzdělávacích videí o péči o koťata na svém Youtube kanálu se stala celosvětově známou. Já její posty také sleduji moc ráda. Přeci jen jde o fotky roztomilých malých koťátek, že :). Seznámíte se ale i s jejich příběhy a často sledujete jejich cestu od příchodu k Hannah, občas i boj o život, až k adopci do nové (a doufejme, že v co nejvíce případech i celoživotní) rodiny.

Pokud Kitten Lady sledujete už nějakou dobu stejně jako já, byli jste svědky i jejího seznámení a sblížení s jejím životním partnerem Andrewem Marttilem. Nyní spolu provozují v oblasti San Diego charitativní organizaci Orphan Kitten Club, poskytující záchranné a adopční služby osiřelým koťátkům.

Ač jsou fotky plné roztomilosti, za péčí o ty nejmenší koťata se skrývá spousta práce, nervů a nevyspání. Upřímně smekám před každým, kdo se tomu věnuje. Odchovat jeden vrh je náročné, starat se o nesamostatné malinkaté chlupáčky nepřetržitě, to musí být pěkný zápřah. Pokud vás zajímá, co vše to obnáší, můžete si přečíst článek Ruční odchov koťat, nebo prostě sledujte Kitten Lady.

Já se s takhle malými koťátky jen občas vídala nebo je krmila z lahvičky u kamarádky v depozitu. Péče o ně vždy doprovázely obavy, jestli to všichni prťousové zvládnou. Bylo ale super sledovat, jak ostatní kočičí obyvatelé depozita nahrazují koťatům rodiče a alespoň částečně se o ně starají.

A co vy, starali jste se někdy o kotěcí sirotky? A co říkáte na Kitten Lady?