/file/article/0-ou6vyk21ml-dscn1475a.jpg

Kočičí stromy a škrabadla

Každému chovateli kočky je jasné, že chlupáč potřebuje nějaké to své místo, kde se bude cítit v bezpečí, kde může lenošit, hrát si, škrábat a lézt. Ne každá kočka si škrabadlo nebo strom oblíbí, ale pokud ta vaše patří mezi jejich milovníky, nastává otázka, jaký strom nebo prolézačka je ale pravé ořechové? Tady jsou mé zkušenosti.

/file/article/0-pkz1xgtbbd-2016-07-15-08.51.39.jpg

Záhada kočičího předení

Každý, kdo má kočku doma, si jistě uvědomuje její blahodárný vliv. Když je vám smutno nebo máte starosti, není nad to, když se vám vrnící klubíčko usídlí na klíně nebo vás začne masírovat drápky. Věděli jste ale, že vrnění má na lidské tělo významný léčivý vliv?

/file/article/0-d9prxe58nk-cats-in-aoshima-island-1.jpg

Psi a kočky ve světě II: Japonské kočičí ostrovy

V tomto cyklu se společně podíváme, jak se daří kočkám a psům ve světě. Kde je lidé hýčkají a předcházejí si je, kde naopak mazlíci strádají a jejich situace je kritická. Dnes vám představím ostrovy, kde žije víc koček než lidí.

/file/article/0-9wotebioim-img-2896.jpg

Kam umístit psa o dovolené

Každý rád vezme svého čtyřnohého miláčka na dovolenou s sebou, občas to ale situace prostě nedovolí. Ne všichni psi snášejí dlouhé cesty autem nebo vysoké teploty, nemají poslušnost zvládnutou na jedničku nebo jsou útěkáři, takže s nimi třeba výlet do ciziny nechcete riskovat. Důvodů, proč pes nemůže jet s vámi, může být spousta. Co teď ale s ním?