Zpět na výpis

Pár tipů, co dát mazlíkům pod stromeček

Autor Lucka | Zajímavosti

Já každoročně doma mám i kočičí a psí verzi adventního kalendáře. Ne že bych tedy nějaké hotové pořizovala, prostě jen koupím pár sáčků kvalitních pamlsků a každý den parťákům pár kousky přilepším. Samozřejmě na ně nezapomínám ani s dárky pod stromečkem. Pesan se už stal zběhlým trhačem balicího papíru a rozbalování dárků si užívá stejně jako my.

A co jsem tedy letos těm mým čtyřnožcům pořídila a po čem jsem koukala? Kočce jsem dokoupila pár těch klasik, které nikdy neomrzí a které přes rok stihla zlikvidovat. Patří mezi ně myšky (nejraději má ty s ocásky z peří), udice (i zde jsou nejoblíbenější právě ty péřové) a laserové ukazovátko. Tím se konec konců baví nejen kočka, ale i pes. Vedle myšek je u nás hodně oblíbený ještě ptáček s pravým peřím, který při pohybu vydává realistický zvuk. Jestli doma máte lovce každým coulem, jistě s touto hračkou nesáhnete vedle.

Výbornou volbou jsou tzv. “chytré hračky”, které kočičáka zabaví v době vaší nepřítomnosti. Navíc mají vyšší pořizovací hodnotu, takže Vánoce mohou být tím pravým časem k jejich nákupu. Patří sem například různé automatické lasery nebo hřiště se schovávající se myškou.

Jestli doma ještě nemáte koulodráhu, je načase ji pořídit! S ní si vyhraje i ten největší lenoch. Když ji spojíte do kruhu, lehne si prostě dovnitř, packou rozběhne míček a pak už ho jen drobnými pohyby popohání, když jede kolem. Vyřádí se u ní ale i ty nejaktivnější koťata, které budou naopak míček neodbytně sledovat.

Kočku jistě potěší i hlavolam, ze kterého může dostávat pamlsky, bublifuk s catnipem nebo cat kicker, který ocení hlavně kočičí bojovníci. A co si budeme povídat, největší radost budou mít stejně z krabic a mašlí z rozbalených dárků.

Vánoce mohou být skvělou příležitostí k doplnění stavu míčků a jiných aportovacích hraček, které přes rok pesan ztratil nebo rozkousal. Nadšený pak bude z automatického házeče míčků, pokud tedy máte zahradu nebo alespoň dostatečně dlouhou chodbu. 

Skvělou volbou budou i dentální hračky. Většinou fungují na principu strukturovaného povrchu, který masíruje psí dásně a čistí chrup. Pro milovníky vody pak sáhněte po hračkách plovoucích. K zabavení i trénování hlavy skvěle poslouží hlavolamy na dolování pamlsků nebo různé interaktivní hračky. Dnes už jich je na trhu tolik, že si vybere každý podle svého vkusu i cenových možností. 

Jaké dárky jste svým mazlíkům letos pořizovali vy? Máte nějaký must have dárek, který žádný rok pod stromečkem nemůže chybět?