Zpět na výpis

Odmítá váš pes granule? Zkuste krmení s vyšším podílem čerstvého masa

Autor Lucka | Zdraví a strava

Můj pes rozhodně nepatří mezi vybíravce, snědl by i kamení, kdybych mu ho nasypala do misky. Já mu ale i tak ráda dopřávám to nejlepší pro jeho zdraví, proto volím kvalitní krmiva a oblíbila jsem si především ta holistická. Nedávno jsem narazila na novou řadu takovýchto granulí Brit Fresh. Díky jejímu složení s vysokým obsahem masa jsem ji doporučila i pár známým, co doma mají zaryté granulové odmítače. A i u nich krmivo prošlo! Řekla jsem si tedy, že by byla škoda se o to nepodělit také s vámi.

Holistické krmivo je komplexní a skvěle vyvážené. Jeho účelem není jen nakrmit psa a uspokojit jeho nutriční požadavky, ale snaží se zajistit mu i celostní zdraví předcházením problémů. Proto kromě základních živin obsahuje holistické krmivo i něco navíc. Ve složení najdete vysoký obsah masa, ovoce, bylinky a další přírodní a prospěšné složky. Barviv a chemických dochucovadel se tu naopak nedočkáte. Holistická krmiva tak mají pozitivní vliv na celý organismus psa, nejen na jeho trávicí trakt. Mohou snížit riziko běžných onemocnění či potlačit projevy některých dědičných vad a chorob.

Řada Brit Fresh mi padla do oka díky použití masa a příloh z lokálních zdrojů, což je mi velmi sympatické. Při bližším zkoumání složení jsem zjistila, že nejenže obsahují dosti vysoký podíl masa (40 %), ale to je navíc zpracováváno čerstvé a šetrnou metodou. Neztrácí tak své výživové ani chuťové vlastnosti, což koneckonců zjistíte hned po otevření pytle. Ta vůně je nezaměnitelná! To je také důvod, proč tyto granule vzali na milost i pejsci mých přátel, kteří nad tímto druhem potravy jinak ohrnují nos, nebo od jedné značky nesnědí víc než jeden pytel a poté opět vyžadují změnu.

Podle holistické filozofie v granulích v rámci návratu k přírodním zdrojům najdete i původní bezlepkové zrniny, prospěšné tradiční byliny, ovoce a zeleninu. Složení je zkrátka koncipováno tak, aby pozitivně ovlivnilo celkové zdraví i kondici psa. Všechny složky krmiva mají svůj přínos, nenajdete tu prázdné kalorie v podobě příloh, které jsou navíc nezdravé a těžce stravitelné (jako pšenice, sója nebo kukuřice). Neobjevují se zde ani žádné zbytečné chemické látky jako barviva a dochucovadla.

V řadě najdete několik příchutí, přičemž každá se zaměřuje na jiný problém. Od výživy štěňat přes podporu kostí a kloubů v růstu nebo psů v zátěži až po udržení linie. Stačí si jen vybrat a díky čerstvému masu bych se divila, kdybyste s nimi u svého psího parťáka neuspěli. Pokud by pejsek stále granule odmítal, podívala bych se mu do tlamy, zda ho netrápí zuby nebo jiný problém.

Vyzkoušeli jste už tuto řadu krmiv? A jak jste s ní doma pořídili?