Zpět na výpis

Netradiční dárky pro psí mazlíky

Autor Lucka | Zajímavosti

ToPsi jsou součástí rodiny, Vánoce si proto bez nich neumím představit. Prožívají celý ten šrumec kolem svátků poctivě s námi. A už jen za to si zaslouží odměnu. A to pořádnou. Za ty roky naši psí chlupáči navíc už moc dobře vědí, že nějaká ta mňamka v podobě pamlsku je na Štědrý den určitě nemine. A většinou Ježíšek nadělí i nějakou novou hračku. Letos jsem se ale rozhodla i pro nějaký netradiční dárek. Přeci jen nové vodítko nebo funkční obleček udělá radost spíše mně.

Vánoce jsou tedy skvělou příležitostí, jak můžeme našim psím láskám ukázat, jak moc je máme rádi. A tak můžeme přijít s nějakým netradičním nápadem nebo vynálezem, který udělá radost nejen nám, ale i především jim. Záleží samozřejmě na vašich kutilských dovednostech. Mnohdy se ale nemusíte pouštět do něčeho velkého, abyste jim splnili některý z jejich psích snů. Například mít vlastní boudu. Nebo se válet na vlastním gauči. Anebo mít vlastní kukátko v plotě.

Ze všech netradičních tipů, na které jsem narazila, mě nejvíce zaujaly následující. Který se nejvíce líbí vám? Vyráběli jste už někdy podobnou domácí vychytávku?

Psí noční stolek

Nemůže bez vás psí chlupáč být ani na minutu a lísá se vám do postele, což neradi vidíte? Postelová psí bouda z nočního stolku je geniálním řešením. Pejsek bude mít nejen vlastní boudu, kam si může zalézt, ale bude vám stále nablízku a cítit se tak bezpečně. Samozřejmě toto řešení se dost odvíjí od velikosti psa. :)

Foto kredit: madshome

Psí sofa

Psi milují gauče. To je prostě fakt, se kterým se musíme smířit. Nechcete-li se ale o gauč se psím chlupáčem dělit (všichni víme, že je to stejně předem prohraný boj a my většinou ustupujeme do křesla :)), můžete mu stejně jako v případě postele, udělat postranní boudičku. Alternativou je pak pořídit pejskovi vlastní psí gauč, který jistě ocení především větší plemena.

Foto kredit: Seungji Munei

Houpací psí křeslo

Do třetice ještě jedna variace psí “domácí” boudy z nábytku. Tentokráte jde o houpací křeslo s dutinou, do které si pes může zalézt jako do boudy. Ovšem stejně jako v případě “vylepšeného” nočního stolku, i tato vychytávka počítá spíše s pejsky menších plemen.

 Foto kredit: Paul Kweton

“Indroor” bouda

Pokud vám to členění interiéru umožňuje, můžete využít různé dutiny v domě a postavit psovi boudu uvnitř domu. Kdybych měla rodinný domek, hned vymýšlím, jak to udělat. Akorát je dobré myslet na to, abyste do prostoru měli ještě jiný přístup, příp. aby byl otvor dostatečně veliký, kdybyste potřebovali manipulovat se zvířetem např. v případě nemoci či zranění.

Psí kukátko

Psi jsou teritoriální. Rádi hlídají a ještě raději mají přehled. Pokud máte kolem pozemku plot např. z celistvých fošen, mezi kterými není vidět, můžete jim udělat v plotě kukátko, jako je na obrázku. Je ovšem dobré myslet na to, kam je kukátko umístěno, aby pes připomínající kosmonauta, neděsil náhodné kolemjdoucí :).

Foto kredit: houzz.com