Zpět na výpis

Co dnes nosí domácí mazlíčci - 3 novinky ze světa pet fashion

Autor Lucka | Zajímavosti

Oblečky pro psy už dávno nejsou jen módním výstřelkem, ale v dnešní době u některých plemen i nutností. A to se netýká jen těch malých nebo krátkosrstých. Většina psů dnes žije s námi v domě nebo bytě, jsou tedy celý den v teple. Když je pak v lednu vezmete vyvenčit, je to pro ně pořádný teplotní šok a můžete jim zadělat na pořádné zdravotní problémy.

Já mám doma sice vořecha se středně dlouhou srstí, k huňatému kožichu má ale hooodně daleko. Takže pokud jdeme za chladnějších měsíců na delší procházku, vždy ho (především jeho nahatý podvozek) zateplím. Takže pojďme se už podívat na pár funkčních novinek v psích oblečcích:

První z nich je Airy Vest bunda pro psy. Vypadá jako prošívaná péřovka a vybrat si můžete z mnoha barev, takže krom funkčnosti bude váš pesan jistě spokojen i po módní stránce. A pokud si vyberete typ Lumi, přinese vám další benefit - svítí ve tmě! Výrobce se snažil co nejlépe skloubit funkčnost a styl, což se mu, podle mého, skvěle povedlo. Bunda je krásně teplá a přitom lehká, psa neomezuje v pohybu a je voděodolná. Jelikož mám psa s vysokým koeficientem zašpinění, vítám vřele i skutečnost, že je bunda oboustranná.

Dalším funkčním oblečkem je Hurtta Extreme Warmer. V něm vám pes nezmrzne ani na Sibiři (bráno s nadsázkou samozřejmě). Jak napovídá sám název, obleček je určen do extrémních podmínek. Je ultra teplý a má fóliovou tepelnou vrstvu. Jeho vývoj probíhal v terénu s pracovními psy. Střih tak zaručuje maximální ochranu všem důležitým svalovým skupinám i naprostou volnost pohybu. Termo fólie udržuje teplo vytvořené psem, zatímco vrchní materiál je prodyšný, takže nehrozí přehřátí ani zapaření, přitom je ale nepromokavý. Nejmenší velikost dokonce obsahuje i integrovaný postroj a ve všech velikostech můžete nastavit délku zad až o 5 cm. Stejně tak se vyznačuje i velkou variabilitou v nastavení obvodu krku a hrudníku a nemohou samozřejmě chybět ani reflexní prvky.

Poslední novinkou, na kterou se dnes podíváme, je u nás celkem nově zavedená finská značka Rukka. K dostání jsou od ní pláštěnky pokrývající buď trup a hlavu, nebo komplet celého psa, krom tlapek a ocasu - tu vám dnes představím. Jmenuje je Protect Overall a využijí ji hlavně psi s dlouhou srstí, která má sklon k zacuchávání. Nebo prostě páníčci, kteří nemají rádi mokrý gauč. :) Pláštěnka je z lehké a pružné textilie, takže nebude vašeho pejska nijak omezovat. Má podlepené švy a vysokou odolnost proti větru i dešti. Má nastavitelný pas, límec i výstřih, takže ji bez problému nastavíte na jakéhokoli chlupáče. A pokud je venku bahno, stačí jen po příchodu domů, strčit pesana ještě v oblečku pod sprchu a hnedle máte čistý obleček i čistého a suchého psa.

 

Jakou psí novinku v oblečcích máte v oblibě vy?