Zpět na výpis

5 zajímavých a inspirativních blogů o psech

Autor Lucka | Zajímavosti

Příběhů se psy prožijeme nespočet. Každý máme nějaký, který stojí za to sdílet s ostatními pejskaři. V hlavě jich mám hned několik. Ať už humorných, nebo poučných. Jenže já příběhy o psích chlupáčích nejen ráda vyprávím, ale ještě radši poslouchám nebo čtu. A tak jsem začala sledovat několik blogů, které bych vám dnes ráda doporučila.

1. Život se shiba-inu

Asi vás nepřekvapí, že mezi mými favority se objevil blog (nejen) o cestování. Nejen zážitky z cest po Evropě se psem, ale také praktických rad totiž není nikdy dost. Obzvlášť pokud sami rádi vyrážíte na cesty se psem, můžeme se vám tento blog pejskařky, Miroslavy Kohoutové, o její psí parťačce Šejmi hodit. A ještě se báječně pobavíte. Její články najdete také v onlinové verzi Lidových novin pod názvem Psí blog.

2. Běhej se psem

Zrozeni k běhu. To pejsci určitě jsou. Nejen proto je psí sport zvaný Canicross v poslední době mezi pejskaři tolik oblíbený. A právě o běhu a všem kolem něm je další z mých oblíbených blogů. Mezi články sice převažují reporty z proběhlých canicrossových a dalších závodů, ale sem tam zde najdete také příběhy z dalekých cest, například z Japonska a dalších podobných destinací. A to za přečtení určitě stojí. :)

3. Walking Pets Blog

Tenhle blog už není o sportu a není ani v češtině. Přesto stojí za to ho určitě sledovat. Přináší totiž dojemné příběhy ze života pejsků, kteří se potýkají s nějakým zdravotním hendikepem či nemocí. Celkový pozitivní přístup autorů článků převáží nad smutným nádechem témat, která ale patří k životu stejně jako ta veselá. Navíc většina příběhů zde má dobrý konec. A navíc praktické rady mohou být užitečné pro páníčky, kteří se sami s podobnou situací u svých psích lásek musí vyrovnat.

4. The Other End of the Leash

Pokud se zajímáte o to, jak funguje psí myšlení, budete na blogu Patricie McConell, americké psí psycholožky, na tom správném místě. Na druhém konci vodítka jsou glosy nejen z jejího osobního života, ale především postřehy o psím chování a o tom, jak mu správně porozumět a reagovat na něj. Jsou podložené Patriciinou více jak pětadvacetiletou praxí. Ačkoli vizuálně blog není zase tolik atraktivní, po obsahové stránce je více než bohatý. S laskavostí na příbězích jednotlivých psů popisuje, jak řešit nejrůznější situace, např. když se pejsek nechce odnaučit čůrat doma.

5. Modern Dog

A na závěr trochu odlehčení a inspirace z úplně jiného soudku. Lifestylový magazín o moderních psech a jejich páníčcích. „I my bysme měli být “in” a sledovat poslední trendy, abysme nezaostávali za našimi psími chlupáči.“ –Tak popisuje sám sebe blog nazvaný “Modern Dog”. Nejde o typický blog, co je ale na této stránce podle mě nejlepší, jsou nejrůznější DIY (“udělej si sám”) návody, např. na vychytané pelechy apod.

Pokud máte například volný víkend, na všech těchto stránkách najdete nejen zajímavé čtení, ale určitě také spoustu nápadů, co s volným časem. Kdo by nechtěl být moderním páníčkem, že? :)

Máte nějaké oblíbené blogy, ať už české, nebo zahraniční, které rádi sledujete? Kromě toho našeho samozřejmě. :)