Zpět na výpis

5 tipů, co dělat během léta se psem ve městě

Autor Lucka | Zajímavosti

Zeleň místo betonu

Pokud se rozhodnete s pejskem vyrazit do ulic vašeho města během horkého letního dne, myslete na to, že chodníky, po kterých půjdete, budou hřát daleko víc než okolní vzduch. Obecně se snažím vycházet v parnech se svým chlupáčem co nejméně, ale pokud už někam jdeme, míříme rovnou do parku. Mezi stromy a dalšími zelenými porosty je teplota vždy příjemnější než mezi domy. Róza se proběhne mezi stromy, vyvenčí se a já nemám strach, že by si na rozpáleném betonovém povrchu ublížila.

Vyhledejte přírodní zdroj vody

Obecně platí, že čtyřnozí mazlíčci nemají na letní koupaliště přístup. Pokud však máte doma psího plavčíka a chcete mu dopřát letní koupačku, zkuste vyhledat nějaké přírodní vodní plochy v okolí. Osobně to řeším vodními nádržemi nebo řekou, ale pouze v místech se slabým proudem. Pes vám bude za takovou možnost ochlazeni neskonale vděčný.

Vychutnejte si letní blockbuster s nejlepším přítelem

Některá kina to dotáhla tak daleko, že vás do sálu pustí i s vaším pejskem. Například do pražského kina Aero můžete s chlupáčem na libovolný snímek. Kinosály bývají většinou příjemně klimatizované a v teplých letních dnech jsou vítanou formou kulturního zpestření, které si můžete užít společně. Zjistěte si, jestli takovou možnost máte i ve vašem městě a jděte na filmovou novinku ve dvou. V Praze můžete vedle Aera vyrazit ještě do Světozoru nebo Bio Oko, v Brně pak do univerzitního kina Scala a v Hradci Králové třeba do Bio Central.

Na film můžete se svým mazlíčkem vyrazit ale i do kina letního. S ukázněnými pejsky nemá většina letních kin, které jsem zatím zkoušela, žádný problém.

Sportujte ve dvou

Patřím k těm, kterým nevadí brzké ranní vstávání. Před odchodem do práce si přivstanu, nasadím tenisky a jdu si zaběhat. A protože je Róza aktivní a čilý pes, beru ji s sebou. Vyvenčím ji, nastartuji svůj metabolismus, a ještě se vyhneme úporným letním vedrům.

Někdy je prostě lepší zůstat doma

Ne každý ale má možnost svého chlupáče vzít na ranní výběh. Některá psí plemena by to zkrátka nesnesla. Můj kamarád Pavel vlastní anglického buldoka, kterého by jen stěží vyhnal na ranní výběh. Pro podobná plemena je v teplých letních dnech nejlepší zůstat v bytě a odpočívat. Větší procházku si naplánujte až na večer se západem slunce.