Zpět na výpis

Kočičí záchod? I ony mohou mít moderní a voňavý

Autor Lucka | Zdraví a strava

Užitečný záchod pro ty majitele, kteří netráví tolik času doma, je zcela určitě samočistící. U těchto toalet se stelivo proplachuje speciální kapalinou, která rozkládá moč i výkaly. Robotické toalety pak nejen splachují výkaly, samy se umyjí a i vysuší. To vše bez steliva, ale za použití biologicky rozložitelných omyvatelných granulí. V případě těchto toalet ale počítejte s vyšší investicí do vašeho domácího mazlíčka. U některých toalet v řádu tisíců. 

Kočky samotné určitě ocení toaletu multifunkční. Ta neslouží pouze jako prostor pro vykonání potřeby, ale je zároveň i odpočívadlem a hracím koutkem pro vaši kočku. Ta může na horní části záchodu spát. Tento typ toalet zároveň zapadne i do interiéru vašeho domova. 

Ti, co kladou právě větší důraz na samotný vzhled záchodu, mohou v dnešní době vybírat i více designové toalety. Moderní záchod inspirovaný pop-artem 70. let ve stylových barvách od francouzských designérů určitě nepoškodí vzhled vašeho domova. Ba naopak. 

U nejnovějších typů záchodů je pachový filtr samozřejmostí. Ten zadržuje zápach, který bývá problémem nejen u vaničkových toalet, ale i záchodů s krytem. Ty dopřávají kočkám jimi potřebný klid. Pokud ale zvolíte vaničkovou toaletu, použijte odstraňovač zápachu, který vám pomůže problém s nevhodným zápachem vyřešit. 

Hygiena dnes ale nekončí pouze u kočičího záchodu. Větší péče jim nejen prospěje, ale kočce určitě i udělá radost.