Zpět na výpis

Být vidět - reflexní a svítící prvky pro psy

Autor Lucka | Zajímavosti

Většina ze svítících nebo reflexních prvků už jsou mezi pejskaři “profláklé”, každý je zná. Pojdmě si je alespoň pěkně pokupě vyjmenovat. Věřím ale, že o jednom jste možná ještě neslyšeli, a možná vás zaujme i nová reflexní řada Brit :).

Svítící obojek

V dnešní době už klasika. Můžete si koupit buď verzi, která plně nahrazuje funkci obyčejného obojku, nebo třeba silikonový, který slouží čistě k lepší viditelnosti zvířete. Některé jsou už i voděodolné, což je v případě nepříznivého počasí výhoda. Nemusíte se ani bát o jeho životnost, když s ním pes zahučí do louže nebo třeba do potoka.

Reflexní obojek nebo postroj

Některé klasické obojky a postroje mají reflexní potisk, švy nebo našité stuhy. O nich je asi zbytečné se rozepisovat. Sehnat můžete i obojek s reflexním šátkem.

Svítící postroj

Už i některé postroje obsahují světelné pásy. Bývají vyndavací, takže postroj můžete v klidu používat i na “normální provoz”.

Svítící přívěsek na obojek

Na českém trhu najdete už spousty variant, stačí si jen vybrat, jaký vám bude vzhledově a funkčností vyhovovat.

Reflexní vesta

Asi první z bezpečnostních prvků pro zvířata. Výhodou je největší reflexní plocha, jen těžko se stane, že by byl pejsek natočen tak, aby světla auta vestu minula. Ovšem dnes se jim už vyrovnají i některé funkční oblečky.

Reflexní sprej

Věděli jste, že svého miláčka můžete nastříkat reflexním sprejem? Jde asi o nejčerstvější novinku v reflexních prvcích. Na českém trhu se objevil v srpnu tohoto roku. Sprej je speciálně určen na kůži a srst, pesanovi tedy nástřik nijak nevadí a je samozřejmě omyvatelný. Sprej je doporučováno nanášet na obojky, postroje, nohy, ocas a trup zvířete. Můžete si s ním stříknout i na vlastní oblečení. Na večerní procházky hlavně mimo město je ideální. K těmto sprejům existují dokonce i šablony, takže na kožichu svého mazla můžete vytvořit malé umělecké dílo :).

Při venčení se často pohybujeme na špatně osvětlených místech. Pro kontrolu, kde se váš pes právě pohybuje, je některý ze svítících prvků ideální. U silnic se zas vyplatí ty reflexní. Každopádně není radno jak viditelnost svoji, tak vašeho parťáka podceňovat. Je sice pravda, že je občas úsměvné potkat psíka, který svítí a bliká jako vánoční stromeček (někteří páníčci jsou schopní natáhnout přes celé tělo svého psa svítící prvky různých barev a různých režimů svícení a blikání), přeci jen ale bezpečnost je bezpečnost. Co si o těchto bezpečnostních prvcích myslíte vy? Používáte nějaký z nich?