/file/article/0-37pgcjvvhm-erik-jan-leusink-561776-unsplash.jpg /file/article/0-37pgcjvvhm-erik-jan-leusink-561776-unsplash.jpg

Víte, proč se kočky bojí okurek?

Jistě už jste viděli některé z virálních videí, kde kočky nadskakují úlekem a jsou v naprostém šoku z okurky. Zajímá vás, jak tomu doopravdy je? Bojí se kočky této neškodné zeleniny, nebo za tím stojí něco jiného?

/file/article/0-vwiddailzj-demi-felicia-vares-754347-unsplash.jpg /file/article/0-vwiddailzj-demi-felicia-vares-754347-unsplash.jpg

Portréty oblíbených plemen doma i ve světě - Sibiřská kočka

Ačkoli se vzhledem a do jisté míry i povahou podobají norským lesním a mainským mývalím kočkám, nejsou sibiřské kočky tolik populární. Mimo Rusko a bývalé země východního bloku je totiž celkem málo známá a nevyskytuje se příliš často. U nás ovšem máme dobrou (i když ne zrovna nepočetnou) chovnou základnu.

/file/article/0-ehqzn64dgy-savs-511877-unsplash.jpg /file/article/0-ehqzn64dgy-savs-511877-unsplash.jpg

Jak se připravit na cestu kolem světa se psem

Psi jsou neodmyslitelnou součástí našich životů. Jak to ale udělat, když je vaším snem vyrazit na plachetnici kolem světa nebo jakékoliv jiné dobrodružství? Vezměte svého psího chlupáče s sebou. Na co při přípravách na vzdálenou cestu - ať vás zavede kamkoliv - nezapomenout?